reklama
 
 

Další posila pro Baník. Ostrava ulovila gólmana Laštůvku, který se do klubu vrací po 14 letech

26. 1. 2018 19:16
Ostravský Baník získal velkou posilu do brány. Po téměř 14 letech se do slezského celku vrací gólman Jan Laštůvka.

Ostrava - Baník pokračuje v posilování kádru. Do brány získal jednoho z nejlepších českých brankářů posledního desetiletí - Jana Laštůvku. 

Pro pětatřicetiletého rodáka z Karviné to znamená návrat do Ostravy po více než 14 letech, kdy po zisku mistrovského titulu v sezóně 2003/2004 odešel do zahraničí. Baník musel Laštůvku vykoupit ze zbývajícího kontraktu v pražské Slavii, posléze s ním podepsal smlouvu na rok a půl. 

Baník tak vyřešil trable s gólmany, kdy po dramatickém odchodu Petra Vaška (který měl údajně mít rozepře s vedením klubu) neměl stabilní gólmanskou dvojici. Šanci dostával Martin Šustr, který ale nezazářil. Ostrava tak v zimě testuje dvojici Viktor Budinský, Michal Bárta, nyní k nim získal zkušeného Laštůvku, čehož si ve slezském klubu cení.

"Jsme opravdu nadšeni, že se nám Honzův příchod povedlo dotáhnout. Osobně jsem přesvědčen, že v české lize není lepší gólman a ještě během podzimu by nám tahle možnost zněla jako sci-fi. Jednali jsme o tom několik týdnů, a nebylo to vůbec jednoduché, protože o brankáře takových kvalit je na trhu vždy zájem, a navíc měl stále smluvní závazek ve Slavii. V Honzovi získáváme obrovskou posilu a kvalitu," prohlásil sportovní ředitel Dušan Vrťo pro klubový web. 

Samotný hráč si přestup také pochvaloval, a nezapomněl vzpomenout na dobu, kterou v Baníku strávil. "Vždycky jsem tvrdil, že se do Baníku rád vrátím bez ohledu na to, jestli bude v první nebo jiné lize. S Baníkem jsem byl po poslední změně majitelů celou dobu nějakým způsobem v kontaktu, ale když jsem se před rokem a půl vracel z Ukrajiny domů, už měl post gólmana obsazený, a proto jsme tehdy vůbec o této možnosti ani nejednali. Já jsem si rád zachytal doma v Karviné a teď se situace vyvinula takhle. Člověk, který zažil mistrovskou sezonu, a já to dodnes vidím úplně živě před očima, na to těžko může zapomenout. Věřím, že jaro s mužstvem, které tu je, zvládneme a Baník půjde nahoru," řekl Laštůvka pro oficiální web Baníku Ostrava.

Baník pro Laštůvku chystá tradiční číslo 16, fanouškům by se teoreticky mohl představit už v sobotním přípravném duelu s Michalovcemi. 

autor: František Typovský | 26. 1. 2018 19:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama