Češi přivezli bronz z mistrovství Evropy v malém fotbale

ČTK ČTK
1. 12. 2014 8:52
Čeští reprezentanti přivezli bronzové medaile z mistrovství Evropy v malém fotbalu.
Češi vezou z ME medaili
Češi vezou z ME medaili | Foto: FAČR

Herceg Novi (Chorvatsko) - Čeští reprezentanti přivezli bronzové medaile z mistrovství Evropy v malém fotbalu. V chorvatském Herceg Novi prohráli pouze první zápas se Španělskem a pak semifinále s pozdějšími šampiony z Rumunska. V boji o 3. místo porazili Německo 2:1 a získali medaili na čtvrtém z dosavadních pěti šampionátů.

Tým manažera Luďka Zelenky vedený kapitánem a bývalým ligovým hráčem velkého fotbalu Vítem Turtenwaldem začal turnaj prohrou 0:3 se Španělskem, ale pak zdolal Anglii 2:0 a Turecko 7:1. V osmifinále následovala výhra 5:1 nad Slovenskem a ve čtvrtfinále si Češi poradili s domácím Chorvatskem, když po remíze 3:3 postoupili na pokutové kopy.

Až v semifinále zastavili český výběr Rumuni, kteří vyhráli všech sedm zápasů a získali už pátý titul za sebou. V utkání o bronz si Češi poradili s Německem, poté co na góly Turtenwalda a Paděry stihli Němci v závěru odpovědět jen jednou. Nejlepším českým střelcem na turnaji byl s pěti góly Ondřej Paděra.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Filmy z přehlídky Tady Vary vidělo přes 36 tisíc diváků

Přehlídku filmů Tady Vary, kterou v termínu zrušeného karlovarského festivalu uspořádali jeho pořadatelé, navštívilo 36 645 diváků. Loni bylo na devítidenní akci prodáno 139 271 vstupenek. Letošní přehlídka, která kvůli koronaviru nahradila tradiční festival s účastí zahraničních tvůrců, se uskutečnila v 96 kinech a zahrnovala 16 titulů, s nimiž se původně počítalo pro festival. Na podzim pořadatelé plánují uspořádat nesoutěžní přehlídku v Karlových Varech. Příští řádný ročník festivalu by se pak měl uskutečnit 2. až 10. července 2021. Největším divácký zájem na akci Tady Vary provázel domácího zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný zpěváku a muzikantovi Miroslavu Žbirkovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy