Nejlepší narozeninový dárek pro Capella? Vyrovnávací gól

ČTK ČTK
18. 6. 2014 7:00
Trenér ruských fotbalistů Fabio Capello dnes slaví 68. narozeniny a nejlepším dárkem pro něj prý byl výkon jeho svěřenců v utkání mistrovství světa proti Koreji.
Fabia Capella nerozhodila ani tato zbytečná chyba ruského brankáře Akinfejeva. | Video: youtube.com

Cuiaba - Trenér ruských fotbalistů Fabio Capello dnes slaví 68. narozeniny a nejlepším dárkem pro něj prý byl výkon jeho svěřenců v utkání mistrovství světa proti Koreji. Radost mu udělalo zejména to, jak tým zareagoval na vedoucí gól soupeře a hnal se za vyrovnáním na konečných 1:1.

Původně své narozeniny nechtěl Capello vůbec slavit a hráčům řekl, že nechce žádné dárky, nakonec se však prý jednoho dočkal. A udělal mu takovou radost, že dokonce dovolil malou narozeninovou oslavu.

"Musím hráčům poděkovat za to, jak v utkání zareagovali na gól soupeře. Řekl jsem jim, že to byl nejlepší dárek, jaký mi mohli dát," řekl Capello po utkání novinářům. "Znamená to pro mě hodně, protože to ukázalo sílu týmu," dodal.

"Akinfejev je skvělý brankář"

Rusko prohrávalo od 68. minuty poté, co korejský útočník I Kun-ho vypálil na brankáře Igora Akinfejeva, který však míč neudržel v rukavicích a srazil si ho do branky. "Lidé dělají chyby. Stejně jako hráči v poli nepromění penaltu, i brankáři mohou udělat chyby. Já jsem s Igorovou prací spokojen, protože je to skvělý brankář," odmítl Capello svalovat chybu na brankáře.

Také tým svého gólmana podržel, zabral, a už za šest minut po závaru ve vápně srovnal Alexandr Keržakov. "V první části hry jsme nehráli dobře, bylo tam hodně obav, nepřesností a měli jsme problém s kombinací. Ale po tom gólu předvedl tým fantastickou reakci, výrazně se zlepšili, přidali na tempu a nakonec jsme mohli ještě vyhrát," těšilo Capella.

Spoluhráčům poděkoval i Akinfejev. "Reprezentační brankář by neměl pouštět takové góly. Byla to dětinská chyba, za kterou se chci omluvit. Díky hráčům a trenérovi, že mě podpořili a pomohli moji směšnou chybu napravit," dodal ruský gólman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Apoštolský nuncius Balvo v Česku končí, přesune se do Austrálie

Zástupce Svatého stolce v Česku arcibiskup Charles Daniel Balvo po třech letech v Česku skončí. Papež František jej pověřil novou misí v Austrálii, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový velvyslanec Vatikánu pro Českou republiku nebyl zatím jmenován a jeho jméno bude oznámeno v dohledné době. 

Balvův odchod by také mohl vypovídat o tom, že již byl vybrán nástupce pražského arcibiskupa Dominika Duky. Nuncius se aktivně podílel na konzultacích o jeho nástupci. "Proces probíhá diskrétně," napsal před časem Aktuálně.cz s tím, že při výběru konzultuje "řadu osob včetně biskupů, kněží, řeholníků, řeholnic a laiků". S koncem jeho mise by měl být završen i výběr Dukova nástupce.

Podle informací Aktuálně.cz zůstaly v uším výběru tři favorité: královéhradecký biskup Jan Vokál, plzeňský biskup Tomáš Holub a osoba mimo okruh dosavadních katolických hierarchů. "Ostatní již odpadli, mají různé kaňky v životopise nebo funkci odmítli," uvádí pro Aktuálně.cz zdroj obeznámený s problematikou.

Charles Balvo se narodil 29. června 1951 v americkém Brooklynu. Na kněze byl vysvěcen roku 1976 v New Yorku. Studia absolvoval ve Spojených státech a v Římě, kde na Papežské gregoriánské univerzitě získal nejprve licenciát z biblistiky a posléze také doktorát z kanonického práva. Americký duchovní působil v Česku od září 2018, nunciem byl však již jedno tříleté období od roku 1996 do roku 1999.

Zdroj: Martina Heroldová
před 36 minutami

Británie dodává Ukrajině obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska

Británie dodává Ukrajině lehké obranné systémy kvůli možnému ohrožení ze strany Ruska. Řekl to v pondělí britský ministr obrany Ben Wallace, podle něhož tyto zbraně nepředstavují nebezpečí pro Rusko, ale mohly by Ukrajině pomoci při sebeobraně.

U hranic s Ukrajinou je nyní podle odhadů Západu až 100 tisíc ruských vojáků, podle západních i ukrajinských zpravodajců by ruská invaze do sousední země mohla začít už v prvních měsících tohoto roku. Moskva takové úmysly popírá.

Od Severoatlantické aliance, kterou se cítí ohrožena, naopak požaduje záruky, že se Ukrajina nikdy nestane jejím členem. NATO se k něčemu takovému odmítá zavázat s tím, že každá země má právo o svých spojencích rozhodovat sama a bez vnějšího tlaku.

Napjatou situaci se minulý týden diplomaté obou stran snažili vyřešit na několika schůzkách, ty ale k ničemu konkrétnímu nevedly. Wallace dnes podle agentury Reuters uvedl, že svůj ruský protějšek Sergeje Šojga zve na návštěvu Londýna v příštích několika týdnech.

O situaci na východě Evropy dnes v Kyjevě jednala i německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která vyzvala k mírovému řešení sporu s Ruskem. Uvedla ale také, že by případná agrese proti Ukrajině vyšla Moskvu draho. Baerbocková míří v úterý do Moskvy na jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Další zprávy