Budějovický střelec Ondrášek odchází hostovat do Norska

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 3. 2012 15:15
Angažoval je celek norského vicemistra Tromsö
Zdeněk Ondrášek při utkání zimního Tipsport Cupu
Zdeněk Ondrášek při utkání zimního Tipsport Cupu | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalové České Budějovice se budou muset v boji o záchranu obejít bez svého nejlepšího střelce Zdeňka Ondráška.

Třiadvacetiletý ofenzivní tahoun odchází na hostování do celku norského vicemistra Tromsö. To se následně může přeměnit v přestup.

"Tromsö je norský vicemistr a příští sezonu tedy bude hrát poháry. Kvalitu celé soutěže pak jen potvrzují dlouhodobé úspěchy Rosenborgu Trondheim v Lize mistrů. Proto jsem vůbec neváhal, je to pro mě šance, která by už nemusela přijít," řekl Ondrášek, který v této sezoně nastřílel osm branek.

Čtěte také:
Plzeň porazila Jablonec, Liberec přestřílel Sigmu

Zájem o Ondráška potěšila také vedení jihočeského klubu.

"Pokud by se hostování změnilo během letní přestávky v přestup, byl by to jeden z největších transferů, protože by se poprvé v historii Dynama podařilo prodat hráče přímo do zahraničí," uvedl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy