Brněnský Traoré měl po utkání s Baníkem srdeční kolaps

Sport Sport
26. 8. 2013 22:00
Brněnský fotbalista Mohamed Traoré po pondělním utkání zkolaboval. Podle prvních informací ho postila srdeční slabost.
Mohamed Traoré v utkání se Spartou
Mohamed Traoré v utkání se Spartou | Foto: ČTK

Ostrava - Neštěstí postihlo brněnskou kabinu po utkání 6. kola Gambrinus ligy s Baníkem Ostrava. Hostující fotbalista Mohamed Traoré po utkání zkolaboval a nyní je v péči lékařů.

Klubový web oznámil, že příčinou potíží byla ucpaná srdeční tepna, hráč se poté ihned podrobil operačnímu zákroku. Guinejský hráč nyní leží na Jednotce intenzivní péče.

"Traorého postihla těsně před odjezdem mužstva z Ostravy náhlá nevolnost. Okamžitě mu byla poskytnuta veškerá pomoc a byl převezen do nejbližší nemocnice, kde se podrobil katetrizačnímu zákroku na srdci," uvedl lékař mužstva MUDr. Petr Gál.

"Předpokládáme, že hráč je mimo nebezpečí a bude v pořádku," dodal pro web Zbrojovky.

"Nelze vyloučit úrazové poškození tepny"

Ucpaná srdeční tepna byla operačním zákrokem zprůchodněna.

"Hráč se podrobil všem kardiologickým prohlídkám a testům, které jsou pro vrcholové sportovce nezbytné, takže lze s jistotou říci, že tato situace nemá nic společného s náhlým kardiovaskulárním úmrtím u sportovců. Příčiny se budou zkoumat, nelze vyloučit úrazové poškození tepny," přiznal Gál.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy