Breznaníka loví Amkar Perm. Arsenal Kyjev vyšel naprázdno

Luděk Mádl Luděk Mádl
5. 9. 2012 15:45
Opora Slovanu Liberec patrně zamíří do ruské ligy
Michal Breznaník míří do ruské nejvyšší soutěže
Michal Breznaník míří do ruské nejvyšší soutěže | Foto: Eduard Erben

Liberec - Častokrát říkal, že jeho vysněným klubem je Anži Machačkala, protože z dob jeho fotbalové kariéry zbožňuje tamního sportovního direktora Roberta Carlose.

Do Machačkaly se (zatím) slovenský reprezentant Michal Breznaník nedostane, ale do ruské ligy už možná ano.

Intenzivní zájem o libereckého záložníka, schopného střílet spoustu gólů, má totiž ruský klub Amkar Perm.

Ve hře byl i Arsenal. Ten z Kyjeva

"Zájem z Ruska je o Michala dlouhodobý, jednání s Amkarem už jsou velmi konkrétní," říká fotbalistův agent Martin Říha.

Ten prozradil, že se o Breznaníka intenzivně zajímal i Arsenal. Tedy nikoli ten londýnský, ale ukrajinský klub Arsenal Kyjev.

"Na Ukrajině byla uzávěrka přestupů už 31. srpna, jako ve většině evropských zemí. Měli problém v tom, že podle jejich interních předpisů smí být na soupisce jen určitý počet hráčů. Pokoušeli se tam nějaké místo uvolnit, ale už to nestihli," vypráví Říha.

Perm před časem chtěl i brankáře Bičíka

To bylo těsně poté, co Liberec odehrál pohárové utkání v Dněpropetrovsku. Severočeši tam bojovali do roztrhání těla, vypadnutí z Evropské ligy však nezabránili.

"A tehdy se ozval Amkar Perm," říká Říha. Stejný ruský klub měl před časem zájem také o libereckého gólmana Davida Bičíka.

Uzávěrka přestupů je v Rusku ve čtvrtek, do té doby se musí rozhodnout, jestli Breznaník do Permu přestoupí, nebo ne.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy