Bombastický přestup. David Luiz jde z Chelsea do Paříže

Sport Sport
24. 5. 2014 8:28
Brazilský fotbalista David Luiz se pravděpodobně stane oficiálně nejdražším obráncem fotbalové historie.
Angažmá Davida Luize v Chelsea pravděpodobně končí.
Angažmá Davida Luize v Chelsea pravděpodobně končí. | Foto: Reuters

Londýn - Kluby jsou dohodnuté, zbývá jen lékařská prohlídka a podpis. Poté se brazilský fotbalista David Luiz stane oficiálně nejdražším obráncem fotbalové historie.

Za stopera londýnské Chelsea totiž vysází bohatý francouzský velkoklub Paris St. Germain 40 milionů liber (1,4 miliardy korun). Představitelé Pařížanů se za Luizem vydali až do Brazílie, kde se sedmadvacetiletý hráč připravuje s národním týmem na domácí světový šampionát.

O Luize se podle anglickým médií vážně zajímaly také Barcelona a Bayern, tučnou sumu se však rozhodl vyplatit pouze tým z Paříže. Ve francouzské metropoli by David Luiz měl vytvořit čistě brazilskou stoperskou dvojici s hvězdným Thiagem Silvou.

Chelsea souhlasila s prodejem stopera i proto, že kouč José Mourinho dává více příležitostí anglickému duu John Terry - Gary Cahill. Za nimi by se případně mohl většího vytížení dočkat český mladík Tomáš Kalas. Blues se budou peníze hodit, do svého týmu totiž chtějí co nejdříve přivést kanonýra Atlética Madrid Diega Costu.

 

Právě se děje

Další zprávy