Bolt si zahraje za Manchester. Proti Realu Madrid

Sport Sport
5. 9. 2012 12:47
Fenomenální sprinter plánuje zúčastnit se benefičního utkání legend, které se hraje příští rok v červnu na Old Trafford.
Foto: Reuters

Manchester - Vyhlášeným sprinterem Premier League je sice forvard Arsenalu Theo Walcott, ovšem proti posile, kterou plánuje získat do svého kádru Manchester United, je to jen nemotorné slůně.

Za "Rudé ďábly" by totiž příští rok v červnu měl k benefičnímu utkání proti Realu Madrid nastoupit šestinásobný olympijský šampion a nejrychlejší muž planety Usain Bolt.

Věrného fanouška United by v kádru uvítal i kouč Sir Alex Ferguson, který už je v kontaktu s jamajským sprinterem.

"Usain je velký fanoušek United a prý by si rád zahrál v tomhle benefičním zápase," prohlásil pro magazín Inside United trenér Ferguson. "Až budeme příští rok hrát proti legendám Realu Madrid, můžeme ho poslat na hřiště, aby ukázal co umí."  

Usain Bolt si v minulosti s Manchesterem United už jednou zatrénoval a prohlásil, že by pro možnost zahrát si za tento klub klidně vzdal i svoji sprinterskou kariéru.

Benefiční zápas proti "Bílému baletu", v němž by mohl poprvé obléci dres United, je v plánu 3. června 2013.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy