Arsenal proti QPR nezaváhal, výhru vystřelil rekordně rychle

4. 5. 2013 18:36
Manchester City remizoval ve Swansea 0:0, Tottenham zdolal Southampton 1:0.
Arsenal o výhře nad Queens Park Rangers rozhodl už ve 20. sekundě
Arsenal o výhře nad Queens Park Rangers rozhodl už ve 20. sekundě | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu porazili ve 36. kole anglické ligy Queens Park Rangers 1:0 a uhájili dvoubodový náskok před pátým Tottenhamem, jenž stejným výsledkem zdolal Southampton.

´Kohouti´ se v tabulce alespoň dotáhli na Chelsea, která však své utkání bude hrát teprve zítra. Dramatické zápletce nahráví také okolnosti, že Tottenham má ještě jeden vynechaný zápas k dobru.

Vítěznou akci rozjížděl Rosický

Arsenal poslal podobně jako před týdnem proti Manchesteru United brzy do vedení Theo Walcott.

Šlágr minulého kola otevřel po asistenci Rosického už ve druhé minutě, tentokrát se ve 20. vteřině postaral o vůbec nejrychlejší gól tohoto ročníku Premier League a na začátku akce byl znovu český záložník.

Walcott poprvé v kariéře nastřílel ve všech soutěžích v sezoně 20 branek a po půlhodině se přiblížil další, ale trefil jen tyč. Poté začali mít převahu Rangers, ale "Kanonýři" již výhru uhájili. Celkově vyhráli popáté za sebou.

O jedinou branku Tottenhamu se postaral kanonýr Gareth Bale, jenž si dvacátý gól v této sezoně schoval až na 86. minutu.

Trápící se Swansea nedokázali porazit hráči Manchesteru City, kteří na jeho hřišti remizovali 0:0.

Wigan udržel naději na záchranu

Fotbalisté Wiganu v cestě za vítězstvím 3:2 na hřišti West Bromwiche dvakrát srovnali nepříznivé skóre a udrželi naději na udržení v nejvyšší soutěži.

Wigan prohrával poprvé ve 29. minutě, kdy kombinaci zakončil do prázdné branky Shane Long, srovnání ale zařídil o deset minut později hlavou Arouna Koné. Po pauze pak na trefu Garetha McAuleyho brzy zareagoval James McArthur.

Deset minut před koncem rozhodl zápas Callum McManaman, který přidal svůj druhý prvoligový gól jen týden po tom premiérovém.

Finalista Anglického poháru Wigan ztrácí dva body na Sunderland, který ale čeká duel 36. kola až v pondělí. Jen o bod větší manko má však na Newcastle a Norwich a navíc má i zápas k dobru vůči oběma týmům.

Aston Villa rozhodla v závěru

Stejně jako Newcastle na tom mohla být i Aston Villa, jenže minutu před koncem ji zachránil gólem na 2:1 proti Norwichi Gabriel Agbonlahor. Ten zařídil i první gól birminghamského týmu, na který však z penalty odpověděl Grant Holt.

Reading, který před týdnem bezbrankovou remízou s QPR zpečetil svůj sestup, přerušil příliš pozdě sérii deseti zápasů bez výhry. Dnes přestřílel Fulham 4:2 a jeho trenér Nigel Adkins se v šestém zápase u týmu dočkal výhry.

Výsledky 36. kola:

Fulham - Reading 2:4
Branky: 70. a 77. Ruiz - 12. z pen. a 62. Robson-Kanu, 75. Le Fondre, 83. Karacan

Norwich - Aston Villa 1:2
Branky: 74. Holt z pen. - 55. a 89. Agbonlahor

Swansea - Manchester City 0:0

West Bromwich - Wigan 2:3
Branky: 29. Long, 50. McAuley - 39. Koné, 58. McArthur, 80. McManaman

West Ham United - Newcastle 0:0

Tottenham - Southampton 1:0
Branka: 86. Bale