Blíž Lize mistrů je i Franz Straka. Teď jde Slovan na Šerif

22. 7. 2014 22:23
Slovan Bratislava s českým trenérem Františkem Strakou také postoupil do 3. předkola Ligy mistrů. Narazí v něm na Šeriff Tiraspol.
František Straka.
František Straka. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Slovanu Bratislava s českým koučem Františkem Strakou a dvěma krajánky v sestavě Pavlem Fořtem a Tomášem Jablonským postoupili do 3. předkola Ligy mistrů.

Po domácí výhře 1:0 porazil slovenský šampion velšského mistra The New Saints i odvetě 2. předkola, výhru 2:0 zajistil dvěma brankami v druhé půli Marko Milinkovič.

Slovanu dnes stačilo k postupu, aby neinkasoval. Hned v druhé minutě přečkal šanci domácích a pak kontroloval zápas. Čikoš nejprve trefil břevno, ale po změně stran se už hosté dvakrát prosadili.

V dalším předkole změří síly Slovan s moldavským Šeriffem Tiraspol.

Výsledky dalších zápasů druhého předkola LM:

Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 0:3 (0:2)

Branky: 5. Benson, 35. Luvannor, 55. Isa. První zápas: 0:2, postoupil Šeriff.

F91 Dudelange (Luc.) - Ludogorec Razgrad (Bulh.) 1:1 (0:0)

Branky: 81. Turpel - 51. Bezjak. První zápas: 0:4, postoupil Ludogorec.

Karabach Agdam (Ázerb.) - FC Valletta (Malta) 4:0 (1:0)

Branky: 15. Reynaldo, 48. Chumbinho, 56. Danilo Dias, 80. George. První zápas: 1:0, postoupil Karabach.

Maccabi Tel Aviv - Santa Coloma (And.) 2:0 (0:0)

Branky: 62. Zaháví, 90. Ben Haim. První zápas: 1:0, postoupil Tel Aviv.

The New Saints (Wal.) - Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Branky: 74. a 89. Milinkovič. První zápas: 0:1, postoupil Slovan.

Skënderbeu Korcë (Alb.) - BATE Borisov 1:1 (0:1)

Branky: 67. Radas - 29. Olechnovič. První zápas: 0:0, postoupil Borisov.

HB Tórshavn (Faer. ostr.) - Partizan Bělehrad 1:3 (1:0)

Branky: 35. Edmundsson - 49. Ninkovič, 75. Lazovič, 90. Grbič. První zápas: 0:3, postoupil Partizan