Blanc: Chtěl bych nahradit Fergusona v Manchesteru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 11. 2010 8:30
Francouzský trenér už v ManUnited působil jako hráč
Laurent Blanc v současnosti zachraňuje francouzský nároďák
Laurent Blanc v současnosti zachraňuje francouzský nároďák | Foto: Reuters

Praha - V poslední době se čím dál víc mluví o tom, že éra vlády trenéra Alexe Fergusona v Manchesteru United se blíží ke konci.

V této souvislosti vyvstává řada jmen jeho možných nástupců.

Do pomyslného zástupu kandidátů na toto prestižní místo se hlásí i ambiciózní Laurent Blanc, dřívější obránce "Red Devils" a v současnosti kouč národního týmu Francie.

Čtěte také:
Manchester United vyhrál gólem z třetí minuty nastavení
Manchester ovládá ´Hráškománie´. Zastíní Rooneyho?

"Sir Alex Ferguson je základním stavebním kamenem Manchesteru United a jeho nástupce se bude hledat těžko," vysekl Blanc poklonu legendárnímu lodivodu v rozhovoru pro agenturu Reuters.

"Nahradit jej, to by bylo velmi zajímavou, i když obtížnou výzvou. V případě, že by se připravoval výběr jeho nástupce, měl bych vážný zájem," přiznal 44letý kouč.

Bývalý obránce strávil v Manchesteru dvě sezony, poté ukončil aktivní kariéru a dal se na trenérskou dráhu. Po úspěšném působení v Bordeaux se stal nástupcem Raymonda Domenecha u francouzské reprezentace, kterou převzal po letošním neúspěšném mistrovství světa.

Ke střetnutí s anglickým fotbalem bude mít brzy. Francouzi totiž nastoupí příští týden proti Albionu v přátelském utkání.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy