Blanc: Chtěl bych nahradit Fergusona v Manchesteru

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
10. 11. 2010 8:30
Francouzský trenér už v ManUnited působil jako hráč
Laurent Blanc v současnosti zachraňuje francouzský nároďák
Laurent Blanc v současnosti zachraňuje francouzský nároďák | Foto: Reuters

Praha - V poslední době se čím dál víc mluví o tom, že éra vlády trenéra Alexe Fergusona v Manchesteru United se blíží ke konci.

V této souvislosti vyvstává řada jmen jeho možných nástupců.

Do pomyslného zástupu kandidátů na toto prestižní místo se hlásí i ambiciózní Laurent Blanc, dřívější obránce "Red Devils" a v současnosti kouč národního týmu Francie.

Čtěte také:
Manchester United vyhrál gólem z třetí minuty nastavení
Manchester ovládá ´Hráškománie´. Zastíní Rooneyho?

"Sir Alex Ferguson je základním stavebním kamenem Manchesteru United a jeho nástupce se bude hledat těžko," vysekl Blanc poklonu legendárnímu lodivodu v rozhovoru pro agenturu Reuters.

"Nahradit jej, to by bylo velmi zajímavou, i když obtížnou výzvou. V případě, že by se připravoval výběr jeho nástupce, měl bych vážný zájem," přiznal 44letý kouč.

Bývalý obránce strávil v Manchesteru dvě sezony, poté ukončil aktivní kariéru a dal se na trenérskou dráhu. Po úspěšném působení v Bordeaux se stal nástupcem Raymonda Domenecha u francouzské reprezentace, kterou převzal po letošním neúspěšném mistrovství světa.

Ke střetnutí s anglickým fotbalem bude mít brzy. Francouzi totiž nastoupí příští týden proti Albionu v přátelském utkání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy