Bičík vzal branku na sebe, Dočkal si povzdechl nad neodpískanou penaltou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 9. 2015 7:02
Fotbalisté Sparty se zlobili po zápase na rozhodčího, ale i sami na sebe, protože v derby proti Slavii hráli podle svých slov špatně a vyhrát si nezasloužili.
Bořek Dočkal s míčem
Bořek Dočkal s míčem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Přišli o neporazitelnost a ještě k tomu v derby. Fotbalisté Sparty byli po nedělním duelu se Slávií, který pro ně skončil výsledkem 0:1, hodně skleslí. Brankář Letenských David Bičík se cítil možná nejhůř, na inkasovaném gólu měl totiž celkem zásadní podíl.

"Neviděl jsem přes Maria Holka, tak jsem udělal krok doleva a střela mi uhnula doprava. Byl jsem v protipohybu, snažil jsem se to vyrazit na roh, aut, cokoliv, ale jen jsem to ztlumil a to bylo málo. Určitě bych to měl chytat, i když to byla těžká situace. Beru to všechno na sebe," hlesl Bičík před novináři.

K tomu, aby z toho nakonec branka nebyla, chyběl jen kousek, po zásahu gólmana Sparty, se totiž míč za čáru kutálel jen hodně pomalu, přesto tam skončil.

Bičík: Po gólu zbývalo dost času

"Byl to pocit zmaru. Ležíte na zemi a vidíte, jak se to tam kutálí a víte, že s tím nemůžete udělat vůbec nic. Ale zase jsem si říkal, že je 45. minuta a je pořád dost času," dodal Bičík.

Jeho spoluhráč Bořek Dočkal se ho po zápase zastal. "Spíš tomu předcházela zbytečná ztráta, ze které pak střela vznikla. Bohužel se to sešlo dohromady a my jsme po poločase prohrávali," prohlásil Dočkal.

Sparta v utkání neměla moc šancí, až v druhém poločase nastřelil Fatai po zmatcích v obraně Slavie tyč.

"Neměli jsme snad žádnou přímou střelu na bránu, v nasazení nás Slavia přehrála a asi chtěli i víc vyhrát.Hráli na hranici rizika a vyhrávali snad všechny souboje," vysvětluje Bičík hlavní příčiny porážky.

Dočkal: Penalta se měla kopat

Podle sparťanů ale ovlivnila zápas i situace z 6. minuty utkání, kdy rozhodčí neodpískal penaltu poté, co Jablonského trefil v pokutovém území centr na Lafatu do ruky.

"Kdyby to bylo 1:0 pro nás, tak se to vyvíjí jinak, ale penalta to nebyla, tak jsme to museli hodit za hlavu a hrát dál," okomentoval situaci Bičík.

"Penalta se měla kopat a hodně to ovlivnilo zápas. Víme, že jsme nehráli dobře a třeba jsme si vyhrát nezasloužili, ale jsme mohli jít do vedení a pak by asi zápas vypadal úplně jinak," souhlasil i Dočkal.

V závěru Spartu zdržovali vlastní fanoušci, kteří při rohu domácích na trávník házeli v lepším případě kelímky s pivem, v horším i pyrotechniku. Sudí Zelinka tak zápas na několik minut přerušil a hra se rozkouskovala, což pochopitelně vyhovovalo více domácím, kteří vedli.

"Posledních 15 minut to byla taková křeč. My jsme sice chtěli, nakopávali jsme to, ale Latka nebo Dehli vyhrávali všechny hlavičkové souboje. A fanoušci? Je to nepříjemné, vychladnete, není to příjemné ani pro jednu stranu. V jiných částech zápasu nás zase povzbuzovali, takže jim nemůžu vzkázat nic špatného," dodal Bičík.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy