Bičík vzal branku na sebe, Dočkal si povzdechl nad neodpískanou penaltou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
28. 9. 2015 7:02
Fotbalisté Sparty se zlobili po zápase na rozhodčího, ale i sami na sebe, protože v derby proti Slavii hráli podle svých slov špatně a vyhrát si nezasloužili.
Bořek Dočkal s míčem
Bořek Dočkal s míčem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Přišli o neporazitelnost a ještě k tomu v derby. Fotbalisté Sparty byli po nedělním duelu se Slávií, který pro ně skončil výsledkem 0:1, hodně skleslí. Brankář Letenských David Bičík se cítil možná nejhůř, na inkasovaném gólu měl totiž celkem zásadní podíl.

"Neviděl jsem přes Maria Holka, tak jsem udělal krok doleva a střela mi uhnula doprava. Byl jsem v protipohybu, snažil jsem se to vyrazit na roh, aut, cokoliv, ale jen jsem to ztlumil a to bylo málo. Určitě bych to měl chytat, i když to byla těžká situace. Beru to všechno na sebe," hlesl Bičík před novináři.

K tomu, aby z toho nakonec branka nebyla, chyběl jen kousek, po zásahu gólmana Sparty, se totiž míč za čáru kutálel jen hodně pomalu, přesto tam skončil.

Bičík: Po gólu zbývalo dost času

"Byl to pocit zmaru. Ležíte na zemi a vidíte, jak se to tam kutálí a víte, že s tím nemůžete udělat vůbec nic. Ale zase jsem si říkal, že je 45. minuta a je pořád dost času," dodal Bičík.

Jeho spoluhráč Bořek Dočkal se ho po zápase zastal. "Spíš tomu předcházela zbytečná ztráta, ze které pak střela vznikla. Bohužel se to sešlo dohromady a my jsme po poločase prohrávali," prohlásil Dočkal.

Sparta v utkání neměla moc šancí, až v druhém poločase nastřelil Fatai po zmatcích v obraně Slavie tyč.

"Neměli jsme snad žádnou přímou střelu na bránu, v nasazení nás Slavia přehrála a asi chtěli i víc vyhrát.Hráli na hranici rizika a vyhrávali snad všechny souboje," vysvětluje Bičík hlavní příčiny porážky.

Dočkal: Penalta se měla kopat

Podle sparťanů ale ovlivnila zápas i situace z 6. minuty utkání, kdy rozhodčí neodpískal penaltu poté, co Jablonského trefil v pokutovém území centr na Lafatu do ruky.

"Kdyby to bylo 1:0 pro nás, tak se to vyvíjí jinak, ale penalta to nebyla, tak jsme to museli hodit za hlavu a hrát dál," okomentoval situaci Bičík.

"Penalta se měla kopat a hodně to ovlivnilo zápas. Víme, že jsme nehráli dobře a třeba jsme si vyhrát nezasloužili, ale jsme mohli jít do vedení a pak by asi zápas vypadal úplně jinak," souhlasil i Dočkal.

V závěru Spartu zdržovali vlastní fanoušci, kteří při rohu domácích na trávník házeli v lepším případě kelímky s pivem, v horším i pyrotechniku. Sudí Zelinka tak zápas na několik minut přerušil a hra se rozkouskovala, což pochopitelně vyhovovalo více domácím, kteří vedli.

"Posledních 15 minut to byla taková křeč. My jsme sice chtěli, nakopávali jsme to, ale Latka nebo Dehli vyhrávali všechny hlavičkové souboje. A fanoušci? Je to nepříjemné, vychladnete, není to příjemné ani pro jednu stranu. V jiných částech zápasu nás zase povzbuzovali, takže jim nemůžu vzkázat nic špatného," dodal Bičík.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy