Běhali jako moje babička, sepsul AC vicepremiér. Vrať se k politice, opáčil Gattuso

ČTK ČTK
26. 11. 2018 9:51
Trenér fotbalistů AC Milán Gennaro Gattuso se rozhodl odehrát nedělní zápas italské ligy na hřišti Lazia Řím bez střídání. Po remíze 1:1 za to sklidil kritiku od italského vicepremiéra a ministra vnitra Mattea Salviniho, který je velkým fanouškem milánského celku. Podle kouče by se ale Salvini měl držet politiky a do fotbalu se neplést.
Gennaro Gattuso (AC Milán)
Gennaro Gattuso (AC Milán) | Foto: Reuters

AC Milán v Římě vedl, ale pak nedotáhl několik brejků a v nastavení dostal vyrovnávací gól na konečných 1:1. Salviniho to naštvalo. Divil se, proč Gattuso v utkání ani jednou nevystřídal, aby poslal do hry čerstvé hráče.

"Nechápu, na co čekal. Na prodloužení? Bylo tam několik hráčů, kteří byli viditelně vyčerpaní. Fabio Borini už běhal jako moje babička," řekl Salvini televizi Top Calcio 24. "Nemusím mít zkušenosti trenéra, abych to poznal. To zjistí i běžný fanoušek, zatímco si doma u televize dělá těstoviny," dodal.

Gattuso si kritiku nenechal líbit. Podle něj má Itálie dost svých problémů na to, aby vrcholný politik měl čas na komentování fotbalu. "Já se nevyjadřuji k politice, protože jí nerozumím. Takže mu mohu vzkázat jen to, aby se držel politiky. Naše země má tolik problémů a vicepremiér mluví o fotbale… To ukazuje, že jsme opravdu ve špatné situaci," prohlásil Gattuso.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy