8. 11. 2009 19:45
Bayern - Schalke 1:1, Hoffenheim - Wolfsburg 1:2
Mnichovskému Bayernu se nyní příliš nedaří
Mnichovskému Bayernu se nyní příliš nedaří | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali ve 12. kole německé ligy se Schalke 1:1 na domácím hřišti a klesli až na osmou příčku.

Svěřenci Louise van Gaala pokračují ve špatných výkonech a na vedoucí Leverkusen ztrácejí už šest bodů. Po úterní prohře s Bordeaux je Bayern navíc i na pokraji vyřazení z Ligy mistrů.

Skóre v mnichovské Allianz Aréně otevřel po půl hodině hry domácí belgický stoper Van Buyten, který se po přímém kopu rychle zorientoval a odražený míč zblízka dopravil do odkryté branky.

Čtěte dále: Pořádná krize Bayernu. Už rozdává i rekordní pokuty

Remízu zajistil hostům dvě minuty před přestávkou rovněž ze standardní situace hlavičkující záložník Matip.

Úřadující mistr Wolfsburg otočil zápas s Hoffenheimem, který na jeho stadionu porazil 2:1 a po dvou remízách v domácí soutěži opět zvítězil. První branku zařídil po dvaceti minutách přesnou hlavičkou domácí útočník Ibiševič.

V 52. minutě ale nejprve vyrovnal jeho spoluhráč z bosenské reprezentace Misimovič a obrat dokonal už o pět minut později nejlepší střelec minulé sezony Grafite, který čekal na gól téměř dva měsíce.

Obránce Wolfsburgu Jan Šimůnek, jenž patří do výběru nového trenéra reprezentace Michala Bílka pro přípravný turnaj ve Spojených arabských emirátech, znovu nebyl ani na lavičce náhradníků.

Štajner obral o body krajany

Popáté za sebou nedokázali v bundeslize zvítězit fotbalisté Stuttgartu. Účastník Ligy mistrů jen bez branek remizoval na trávníku Mönchengladbachu a patří mu čtrnáctá pozice.

Fotbalisté Hamburku počtvrté za sebou v německé lize nevyhráli a může za to i český útočník Hannoveru Jiří Štajner. V závěru nedělního zápasu 12. kola proměnil pokutový kop a rozhodl o remíze 2:2.

O body obral i své krajany Davida Jarolíma a Davida Rozehnala, jejichž Hamburk ztrácí kontakt s vedoucím Leverkusenem.

Hosté přitom v utkání dvakrát vedli po gólech Jansena a Elii, jenže Hannover měl vždy odpověď.

Naposledy v samém závěru, kdy si Štajner došel v pokutovém území pro faul a pak sám penaltu proměnil. Dal již pátý gól v sezoně a v tabulce střelců se posunul na dělené páté místo.

Výsledky: Bundesliga - 12. kolo

Bayern Mnichov - Schalke 1:1