Bayern vyhrál ve Stuttgartu a bundesligu vede o osm bodů

9. 4. 2016 17:57
Radost hráčů Bayernu Mnichov
Radost hráčů Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Stuttgart - Fotbalisté mistrovského Bayernu Mnichov zvítězili ve Stuttgartu 3:1 a německou ligu vedou o osm bodů před Dortmundem. Borussia má ale k dobru nedělní utkání 29. kola proti Schalke.

Bayern šel do vedení po půl hodině hry díky vlastní brance Niedermeiera. Hráči Stuttgartu překonali svého brankáře už pošesté v sezoně, což se žádnému jinému týmu z elitních pěti evropských lig nestalo. Druhou trefu přidal v 52. minutě Alaba. Za domácí sice chvíli poté snížil Didavi, ale Douglas Costa v předposlední minutě pojistil triumf bavorského favorita. Na lavičce Stuttgartu zůstal český útočník Jan Kliment.

Čtrnáctý Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě zvítězil ve Frankfurtu 2:0 a prodloužil sérii bez porážky na čtyři zápasy. Hosté se na půdě Eintrachtu prosadili ve druhém poločase. Po hodině hry skóroval krátce po příchodu na hřiště Amiri a v poslední minutě přidal druhý gól další náhradník Uth.

Další reprezentační obránce Theo Gebre Selassie s Brémami doma podlehl v záchranářském souboji 1:2 Augsburgu. Werder sice po poločase zásluhou Grillitsche vedl, ale Finnbogason a Hong Čong-ho po změně stran skóre otočili. Ani na lavičce Augsburgu nebyl záložník Jan Morávek. Brémy se v tabulce propadly na barážovou šestnáctou příčku.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Brémy - Augsburg 1:2 (43. Grillitsch - 53. Finnbogason, 87. Hong Čong-ho), Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 0:2 (62. Amiri, 90. Uth), Hamburk - Darmstadt 1:2 (90.+1 Holtby - 38. Sulu, 54. Gondorf), Ingolstadt - Mönchengladbach 1:0 (88. Hartmann), Stuttgart - Bayern Mnichov 1:3 (63. Didavi - 31. vlastní Niedermeier, 52. Alaba, 89. Douglas Costa), Wolfsburg - Mohuč 1:1 (53. Schürrle - 66. Samperio).