Bayern si suverénně došel pro 1000. vítězství v bundeslize

24. 10. 2015 17:43
Fotbalisté Bayernu Mnichov jako první tým získali 1000 bundesligových vítězství, když zdolal Kolín nad Rýnem 4:0.
Radost Bayernu
Radost Bayernu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov jako první tým získali 1000 bundesligových vítězství. Jubilejní triumf přidal dnes lídr tabulky ve svém 1714. utkání, když zdolal Kolín nad Rýnem 4:0. Čtyři góly nastřílel i Leverkusen, který v přestřelce porazil Stuttgart 4:3.

Bayern nastartoval za třemi body ve 35. minutě Arjen Robben, který se vrátil do sestavy poprvé od zranění třísel z kvalifikačního utkání Nizozemska s Islandem ze začátku září. Hned za pět minut se trefil Arturo Vidal, po přestávce zvýšil třináctým gólem v ročníku nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski a skóre uzavřel z penalty Thomas Müller.

Obhájce titulu Bayern přišel v Lize mistrů v úterý proti Arsenalu o sérii dvanácti výher v řadě, ale v domácí soutěži dnes devítizápasovou šňůru natáhl. Díky stoprocentní bilanci vede před druhým Dortmundem, který má nedělní utkání s Augsburgem k dobru, o deset bodů.

Leverkusen navázal na přestřelku 4:4 z úterního duelu Ligy mistrů s AS Řím a zbavil se nálepky třetího nejhoršího útoku bundesligy. Čtyři góly mu navíc tentokrát stačily na tři body. Bayer sice doma pustil Stuttgart dvakrát do dvougólového náskoku, ale dvěma slepenými brankami v 70. a 71. minutě srovnal na 3:3 a minutu před koncem rozhodl o triumfu 4:3.

V té době už byl několik minut na hřišti útočník hostů Jan Kliment, naopak Adam Hloušek strávil celé utkání na lavičce.

Brémy i s obráncem Theodorem Gebre Selassiem triumfovaly v Mohuči 3:0 a přerušily sérii pěti bundesligových porážek. Díky třetímu vítězství v sezoně se Werder posunul mimo sestupové příčky, kam klesl Stuttgart.

Jen tři body za druhou Borussií Dortmund je po vítězství 1:0 nad nováčkem z Ingolstadtu Hertha Berlín. Celý zápas za vítěze odehrál záložník Vladimír Darida.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 4:0 (35. Robben, 40. Vidal, 62. Lewandowski, 76. Müller z pen.), Darmstadt - Wolfsburg 0:1 (78. Caligiuri), Hannover - Eintracht Frankfurt 1:2 (51. Klaus - 57. a 66. Stendera), Leverkusen - Stuttgart 4:3 (58. Bellarabi, 70. Boenisch, 71. Hernández, 89. Mehmedi - 50. Harnik, 54. Didavi, 60. Rupp), Mohuč - Brémy 1:3 (90. Muto - 39. a 44. Ujah, 45.+3 Bartels), Ingolstadt - Hertha Berlín 0:1 (10. Weiser)