Bayern se dál trápí, Dortmund přišel o výhru v sedmé minutě nastavení

15. 4. 2023 18:09
Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali v německé lize s Hoffenheimem 1:1, ale dál vedou tabulku o dva body. Druhý Dortmund přišel ve Stuttgartu v sedmé minutě nastavení o vítězství a musel se spokojit s výsledkem 3:3. Tomáš Koubek si zachytal v bundeslize poprvé od loňského října, poráže Augsburgu 2:3 s Lipskem nezabránil.
Trenér Bayernu Thomas Tuchel.
Trenér Bayernu Thomas Tuchel. | Foto: Reuters

Bayern po porážce 0:3 ve čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City neuspěl ani v domácí soutěži, i když dal první gól. Po čtvrthodině Comanův střílený centr zpracoval Pavard a z bezprostřední blízkosti překonal Baumanna.

Přes herní převahu se Bayernu nepodařilo zvýšit náskok a v 71. minutě vyrovnal z přímého kopu nejlepší střelec hostů Kramarič. Hoffenheim s českým obráncem Kadeřábkem v základní sestavě poté přežil závěrečný tlak Bayernu, a to zejména díky skvěle chytajícímu Baumannovi.

Na lídra tabulky se mohl bodově dotáhnout Dortmund, který po prvním poločase vedl nad Stuttgartem 2:0 díky gólům Hallera a Malena. Ve 39. minutě byl navíc vyloučen domácí Mavropanos.

Sestupem ohrožený Stuttgart však dokázal i v deseti vyrovnat. V 78. minutě se díky šťastné teči prosadil po čtyřech minutách na hřišti Coulibaly a za šest minut vyrovnal Vagnoman. Hosté v infarktovém závěru šli znovu do vedení, ve třetí minutě nastavení se z dorážky trefil Reyna. V sedmé minutě nastavení zachránil domácím bod Silas a Stuttgart se posunul na 16. příčku.

Na třetí místo se před Union Berlín dostalo Lipsko, kterému zařídil výhru nad Augsburgem útočník Werner, který v prvním poločase dvakrát překonal Koubka a na třetí gól domácích přihrál. Německý reprezentant pokořil hranici 100 bundesligových branek, potřeboval na to 244 utkání. Čtrnáctý Augsburg v závěru již pouze snížil zásluhou Vargase.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 1:1 (17. Pavard - 71. Kramarič), Kolín nad Rýnem - Mohuč 1:1 (51. Ljubičič - 17. Ajorque), Lipsko - Augsburg 3:2 (32. a 35. Werner, 10. Kampl - 5. Maier, 82. Vargas), Stuttgart - Dortmund 3:3 (78. Coulibaly, 84. Vegnoman, 90.+7 Silas - 26. Haller, 33. Malen, 90.+3 Reyna),

18:30 Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach.

1. Bayern Mnichov 28 17 8 3 77:30 59
2. Dortmund 28 18 3 7 62:39 57
3. Lipsko 28 15 6 7 53:35 51
4. Union Berlín 27 15 6 6 42:30 51
5. Freiburg 27 13 8 6 39:36 47
6. Leverkusen 27 13 4 10 51:40 43
7. Mohuč 28 11 9 8 46:39 42