Bayern po pohárovém debaklu s Mönchengladbachem v lize rozstřílel Union Berlín 5:2

30. 10. 2021 18:02
Fotbalisté Bayernu v 10. kole německé ligy zvítězili v Berlíně nad Unionem 5:2. Obhájci titulu tak částečně napravili středeční debakl 0:5 v Mönchengladbachu ve druhém kole Německého poháru. Mnichované mají v čele tabulky dál bodový náskok na druhý Dortmund, který doma porazil Kolín nad Rýnem 2:0.
Robert Lewandowski načal Union dvěma góly
Robert Lewandowski načal Union dvěma góly | Foto: Reuters

Bayern v Berlíně nakročil k výhře už v úvodním poločase, kdy se Lewandowski prosadil z penalty a poté z přímého kopu. Polský útočník si s 12 góly upevnil pozici nejlepšího bundesligového střelce. Třetí branku hostů vstřelil ve 35. minutě Sané, za Union ještě před pauzou snížil Giesselmann.

Po změně stran bavorskému favoritovi vrátil tříbrankový náskok Coman. Domácí odpověděli Ryersonovým snížením, ale v 79. minutě měl poslední slovo Müller, který navázal na předchozí dvě asistence.

Dortmund zvládl duel s Kolínem nad Rýnem i s početnou marodkou, na které je i nejlepší týmový kanonýr Haaland. Norskou hvězdu zastoupili ve 40. minutě Thorgan Hazard a po hodině hry střídající Tigges. Borussia vyhrála všech šest úvodních domácích zápasů ročníku, čímž vyrovnala klubový rekord.

Leverkusen bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka na svém hřišti podlehl Wolfsburgu 0:2, potřetí za sebou v lize nezvítězil a je čtvrtý. Třetí pozici drží Freiburg po domácím triumfu 3:1 nad nováčkem Fürthem, který je poslední s jediným bodem.

Německá fotbalová liga - 10. kolo: Bielefeld - Mohuč 1:2 (42. Laursen - 25. I Če-song, 69. Burkardt), Dortmund - Kolín nad Rýnem 2:0 (40. Hazard, 64.  Tigges), Freiburg - Fürth 3:1 (20. vlastní Asta, 39. Hofler, 79. Grifo z pen. - 74. Leweling), Leverkusen - Wolfsburg 0:2 (48. Nmecha, 51. Arnold), Union Berlín - Bayern Mnichov 2:5 (43. Giesselmann, 65. Ryerson - 15. z pen. a 23. Lewandowski, 35. Sané, 61. Coman, 79. Müller), Eintracht Frankfurt - Lipsko 1:1 (90.+4 Tuta - 35. Poulsen).

1. Bayern Mnichov 10 8 1 1 38:10 25
2. Dortmund 10 8 0 2 27:15 24
3. Freiburg 10 6 4 0 17:7 22
4. Leverkusen 10 5 2 3 23:16 17
5. Mohuč 10 5 1 4 14:10 16
6. Union Berlín 10 4 4 2 15:15 16
7. Wolfsburg 10 5 1 4 11:12 16
8. Lipsko 10 4 3 3 21:10 15