Pátá trofej v roce! Bayern ovládl i šampionát klubů

Ronaldinho třikrát jinak: střelec, tanečník i násilník
V sobotu v Marrákeši vyvrcholilo mistrovství světa fotbalových klubů, které ovládl mnichovský Bayern.
Zajímavý byl ale rovněž souboj o třetí místo mezi brazilským Mineirem a Kuang-čou Evergrande z Číny.
Čínský celek v divokém úvodu dokázal otočit z 0:1 na 2:1.
Ústřední postavou zápasu byl kanonýr Ronaldinho.
21. 12. 2013 22:46

Marrákeš - Fotbalisté Bayernu Mnichov jsou klubovými mistry světa. Ve finále turnaje kontinentálních šampionů v Maroku porazili domácí Casablancu 2:0. Brankami se o to postarali Dante a Thiago.

Bayern tak získal pátou trofej v roce 2013, když předtím vyhrál německou ligu, německý pohár, Ligu mistrů a Superpohár UEFA. Neuspěl pouze v souboji o německý Superpohár s Dortmundem.

Bayern tak ovládl klubové mistrovství hned při své premiéře. Jeho trenér Josep Guardiola se však raduje už potřetí, jelikož tento turnaj vyhrál s Barcelonou v letech 2009 a 2011. Pošesté slavil výhru evropský celek, zbylá čtyři prvenství mají brazilské týmy.

Bavorský klub však mohl mít radost jen z výsledku a trofeje, výkonem to byl jeden z nejhorších zápasů Bayernu v tomto roce. Proti překvapení turnaje Casablance, která na šampionátu startovala jen díky divoké kartě pro nejlepšího zástupce pořadatelské země, se německý mistr příliš nevytáhl a nevyužil možnost udělat si svou obvykle velmi dobrou hru reklamu do celého světa, kde v popularitě stále ztrácí za Barcelonou či Realem Madrid.

Hráčům Bayernu stačilo k vítězství podat obvyklý výkon v úvodních 22 minutách. Nejprve v 7. minutě otevřel skóre stoper Dante, kterému po rohovém kopu přiklepl míč spoluhráč z obrany Boateng a brazilský reprezentant z otočky poslal míč do sítě. Ve 22. minutě pak předvedli pohlednou akci Thiago s Alabou, který vrátil míč na hranici pokutového území a španělský záložník přesnou střelou zvýšil.

Pak však už Němci jako by spíše mysleli na blížící se vánoční svátky a dovolenou a nechtěli riskovat možné zranění. Casablanca, která je momentálně až na devátém místě marocké ligy, však neměla potřebnou kvalitu, aby soupeře za profesorský výkon potrestala. Nepomohly jí ani chyby Bayernu v rozehrávce, po kterých se domácí hráči ocitli ve velkých šancích.

Fotbalové mistrovství světa klubů v Maroku:

Finále:

Bayern Mnichov - Raja Casablanca 2:0 (2:0)
Branky: 7. Dante, 22. Thiago. Rozhodčí: Ricci (Braz.). Diváci: 37.774.
Sestava Bayernu: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaqiri (80. Götze), Thiago, Kroos (60. Martínez), Ribéry - Müller (76. Mandžukič). Trenér: Guardiola.

O 3. místo:

Kuang-čou Evergrande - Atlético Mineiro 2:3 (2:2)
Branky: 9. Muriqui, 15. Conca z pen. - 2. Tardelli, 45.+1 Ronaldinho, 90.+1 Luan. ČK: 87. Ronaldinho (Atlético).