Baroš v reprezentaci? Nikdy neříkej nikdy, prozradil Vrba

ČTK ČTK
3. 11. 2015 17:29
Milan Baroš a reprezentace. Tohle spojení se po roce 2012 zdálo definitivně skončené. Teď se však možný comeback přiblížil. Naznačil to alespoň kouč národního týmu Pavel Vrba, který se s mladoboleslavským útočníkem setkal na koncertu kapely Kryštof.
Uvidíme Milana Baroše znovu v reprezentačním dresu? Čas ukáže.
Uvidíme Milana Baroše znovu v reprezentačním dresu? Čas ukáže. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba potvrdil, že se bavil s bývalým kanonýrem národního týmu Milanem Barošem o jeho možném návratu směrem k mistrovství Evropy. Rozhodující prý bude, jak současné opoře Mladé Boleslavi vydrží zdraví a forma během zimní přestávky, pak by se Baroš mohl objevit v nominaci na březnové přípravné zápasy.

"Je pravda, že jsme se potkali a bavili jsme se o něčem," řekl Vrba na dnešní nominační tiskové konferenci s tím, že ale nešlo o oficiální schůzku reprezentačního trenéra s potenciálním hráčem. "Setkání proběhlo na koncertu kapely Kryštof a bylo to spíše přátelské setkání, Milana znám od jeho třinácti let," popsal kouč.

Připustil ale, že na téma možného návratu došlo. "V danou chvíli po dvou jeho odehraných zápasech je ale brzo na to, hodnotit, zda může na mistrovství jet. I Bary sám čeká, co s ním udělá zimní příprava. Necháváme si dveře otevřené pro jakoukoli variantu," prozradil Vrba.

"Co se týká jeho návratu, tak nejdůležitější je, že ho trenér (Karel) Jarolím dal v Mladé Boleslavi kondičně do pořádku. Milan musel být trpělivý a myslím, že to bylo k jeho prospěchu. Nechme mu ještě půl roku a v březnu uvidíme, jestli bude nominovaný," dodal na adresu nejlepšího střelce mistrovství Evropy 2004. Celkem má Baroš v reprezentaci 93 startů a 41 gólů. Po ME 2012 oznámil konec reprezentační kariéry.

A co Rosický?

Pozitivní je Vrba i ohledně kapitána Tomáše Rosického, který od začátku sezony nehraje kvůli zdravotním potížím. "V těchto dnech by měl mít v Německu poslední prohlídku, a pokud to dopadne dobře, tak by se měl zapojit do tréninků Arsenalu," řekl Vrba.

"Doufám, že dostane v klubu prostor. Když tak je tam lednový přestupní termín, kdyby se náhodou stalo, že hrát nebude. Ale to je věc Tomáše, já mu do toho zasahovat nebudu. Samozřejmě bych ale byl rád, kdyby hrál. Když to bude v Arsenalu, budu nadšený, když jinde, je mi to jedno," dodal.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy