3. 2. 2013 21:23
Barcelona i přes zaváhání zůstává neohroženě v čele tabulky Primera División.
Zklamaný Gerard Piqué.
Zklamaný Gerard Piqué. | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Barcelony remizovali 1:1 ve Valencii a teprve potřetí v sezoně ztratili body. Tabulku španělské ligy po 22. kole i přesto povedou o devět bodů. Na takový rozdíl se dotáhlo druhé Atlético Madrid, které vyhrálo večerní duel s Betisem Sevilla 1:0.

Valencii zajistil vedení nad lídrem tabulky v 33. minutě záložník Banega, který se ocitl osamocený v pokutovém území a trefil se přesně k tyči. Ještě před přestávkou ale stačil argentinský kanonýr Lionel Messi srovnat z penalty, nařízené za faul na Pedra.

Suverénně nejlepší střelec španělské ligy si připsal už 34. branku v tomto ligovém ročníku a trefil se v rekordním 12. duelu po sobě. Katalánský tým skóroval dokonce ve 40. ligovém utkání v řadě, což je rovněž rekordní zápis. Naposledy vyšla Barcelona střelecky naprázdno loni v lednu proti Villarrealu.

Málaga doma remizovala se Zaragozou také 1:1 a nezúročila sobotní porážku Realu Madrid 0:1 s Granadou. Třetímu "Bílému baletu" se přiblížila na čtvrtém místě jen na sedm bodů. Remízu vybojoval osmifinalistovi Ligy mistrů proměněnou penaltou Isco brzy po Postigově vedoucí brance.

Fanoušky Málagy tak potěšil především start útočníka Júlia Baptisty, který se dostal na hřiště po 16 měsících, strávených léčbou zlomeniny v pravém chodidle.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Málaga - Zaragoza 1:1 (23. Isco z pen. - 13. Postiga), FC Sevilla - Vallecano 2:1 (45.+2 Rakitič, 54. Negredo - 51. Alejandro Domínguez z pen.), Valencie - FC Barcelona 1:1(33. Banega - 39. Messi z pen.), Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (61. Diego Costa), San Sebastian - Mallorca 3:0 (55. Chori Castro, 70. Vela, 88. Irfan).

1. FC Barcelona 22 19 2 1 72:25 59
2. Atlético Madrid 22 16 2 4 43:21 50
3. Real Madrid 22 13 4 5 54:21 43
4. Málaga 22 10 6 6 34:20 36
5. Betis Sevilla 22 11 2 9 31:34 35
6. Valencie 22 10 4 8 31:35 34
7. Vallecano 22 11 1 10 31:38 34
8. San Sebastian 22 9 6 7 35:28 33