Barcelona nedala Getafe gól, ani když rozhodčí nastavil dokonce šestnáct minut

14. 8. 2023 0:23
Mistrovská Barcelona zahájila sezonu španělské fotbalové ligy stejně jako před rokem bezbrankovou remízou. Tentokrát na hřišti Getafe. Obhájcům titulu nepomohl ke gólu ani fakt, že rozhodčí nastavil duel dokonce o šestnáct minut.
Proti Getafe se neprosadil ani kanonýr Barcelony Robert Lewandowski (ve žlutém)
Proti Getafe se neprosadil ani kanonýr Barcelony Robert Lewandowski (ve žlutém) | Foto: Reuters

Katalánský velkoklub nastoupil v základní sestavě se dvěma novými posilami Gündoganem a Romeuem, nejvýraznější postavou však byl v první půli Raphinha.

Nejprve po jeho šanci ve 37. minutě skončil míč na tyči, o pět minut později pak úmyslně udeřil obránce Getafe loktem do hlavy a zápas pro něj po červené kartě skončil.

Počet hráčů na hřišti se vyrovnal v 57. minutě, když Mata obdržel za faul na hostujícího Arauja druhou žlutou kartu. Vyloučen byl ve druhé půli i kouč hostů Xavi.

Sudí Grado nejprve avizoval, že nastaví utkání o devět minut, nakonec se však přes čas hrálo dokonce šestnáct minut.

Dlouhé nastavení nabídlo dva sporné momenty. Nejprve se dožadovala pokutového kopu Barcelona, jenže rozhodčí ho neodpískal, a při přezkumu u VAR odhalil, že před potenciálně penaltovým zákrokem se míč dotkl ruky barcelonského Gaviho.

Prakticky vzápětí tentýž hráč rukou zahrál v pokutovém území i na druhé straně, a zblokoval tak ránu Portua mířící do branky, u arbitrů mu to však prošlo.

Betis Sevilla zvítězil na hřišti Villarrealu 2:1, o výhře rozhodl v šesté minutě nastavení Willian José. V dresu Betisu se poprvé na ligovém trávníku představil Isco, který do týmu přišel po krátkém angažmá u městského rivala FC Sevilla.

Hosté šli do vedení ve 20. minutě po přesném zakončení Péreze. Po hodině hry si na centr Baeny naskočil stoper Cuenca a vyrovnal. Body ale nakonec díky hlavičce Williana Josého brali pouze hosté.

Poražení finalisté Španělského poháru z Pamplony si na úvod sezony poradili s domácí Celtou Vigo 2:0. Neúspěchem tak začalo nové angažmá Rafaela Beníteze, který se na trenérskou lavičku vrátil rok a půl po nuceném odchodu z Evertonu.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Getafe - FC Barcelona 0:0, Celta Vigo - Pamplona 0:2 (24. García, 74. Gómez), Villarreal - Betis Sevilla 1:2 (61. Cuenca - 20. Pérez, 90.+6 Willian José).