Barcelona musela s Valencií dotahovat, remízu zařídil Messi

2. 2. 2019 20:48
Fotbalisté Barcelony remizovali v 22. kole španělské ligy s Valencií 2:2.
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie | Foto: Reuters

Lídr tabulky prohrával po půlhodině překvapivě o dvě branky, vyrovnání zařídil Lionel Messi.

Valencie vedla od 24. minuty, kdy prošel středem hřiště Rodrigo a za obranou našel zakončujícího Gameira. Druhou trefu přidal z pokutového kopu kapitán Parejo.

Barcelona ale odpověděla o pár minut později stejným způsobem. Už padesátou penaltu v La Lize proměnil Messi. Víc jich mají na kontě pouze Cristiano Ronaldo (61) a Hugo Sánchez (56). Messi vyrovnal v 64. minutě a podtrhl devítizápasovou sérii se vstřeleným gólem.

Katalánský velkoklub nevyhrál v lize po osmi zápasech a jeho náskok v čele se může po odehrání kompletního kola zmenšit až na tři body.

Valencie je sedmá a bodově se na ni dotáhl San Sebastian, který porazil v baskickém derby Bilbao 2:1. Bilbao prohrálo po sedmi zápasech.

Čtvrtá Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podlehla domácí Celtě Vigo 0:1 a prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Levante - Getafe 0:0, San Sebastian - Bilbao 2:1 (16. Oyarzabal, 45. Willian José - 82. García), FC Barcelona - Valencie 2:2 (39. z pen. a 64. Messi - 23. Gameiro, 32. Parejo z pen.).

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.