Barcelona musela s Valencií dotahovat, remízu zařídil Messi

2. 2. 2019 20:48
Fotbalisté Barcelony remizovali v 22. kole španělské ligy s Valencií 2:2.
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie
Lionel Messi oslavuje druhou branku do sítě Valencie | Foto: Reuters

Lídr tabulky prohrával po půlhodině překvapivě o dvě branky, vyrovnání zařídil Lionel Messi.

Valencie vedla od 24. minuty, kdy prošel středem hřiště Rodrigo a za obranou našel zakončujícího Gameira. Druhou trefu přidal z pokutového kopu kapitán Parejo.

Barcelona ale odpověděla o pár minut později stejným způsobem. Už padesátou penaltu v La Lize proměnil Messi. Víc jich mají na kontě pouze Cristiano Ronaldo (61) a Hugo Sánchez (56). Messi vyrovnal v 64. minutě a podtrhl devítizápasovou sérii se vstřeleným gólem.

Katalánský velkoklub nevyhrál v lize po osmi zápasech a jeho náskok v čele se může po odehrání kompletního kola zmenšit až na tři body.

Valencie je sedmá a bodově se na ni dotáhl San Sebastian, který porazil v baskickém derby Bilbao 2:1. Bilbao prohrálo po sedmi zápasech.

Čtvrtá Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance podlehla domácí Celtě Vigo 0:1 a prohrála potřetí z posledních čtyř zápasů.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo: Levante - Getafe 0:0, San Sebastian - Bilbao 2:1 (16. Oyarzabal, 45. Willian José - 82. García), FC Barcelona - Valencie 2:2 (39. z pen. a 64. Messi - 23. Gameiro, 32. Parejo z pen.).

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.