29. 9. 2010 23:06
Kazaň - Barcelona 1:1, Inter Milán - Brémy 4:0
Lionel Messi v souboji s Romanem Šaronovem
Lionel Messi v souboji s Romanem Šaronovem | Foto: Sport

Kazaň - Fotbalisté Interu Milán se v Lize mistrů dočkali první výhry v základní skupině. Obhájce titulu porazil ve středečním programu druhého kola Brémy jasně 4:0 a vděčí za to především Kamerunci Eto'ovi, autorovi premiérového hattricku.

Neuspěl naopak předloňský vítěz soutěže Barcelona, která ani na třetí pokus nezdolala Kazaň a z Ruska si veze jen bod za remízu.

Jediný český zástupce Zdeněk Pospěch se s Kodaní radoval z druhého vítězství ve skupině po triumfu 2:0 na půdě Panathinaikosu Atény.

Opět proti sobě. Vrátí Barcelona Kazani loňskou blamáž?
Slabé, velmi slabé, zní ze Žiliny po další prohře v LM
Žilina opět utrpěla debakl. Na Spartaku dostala 3 góly

Inter stylově oslavil jubilejní 150. utkání v Lize mistrů a ani mu příliš nevadila absence kanonýra Milita. Oslabenému německému soupeři zasadil po chybách v obraně už do poločasu tři góly a posunul se do čela skupiny A. Ve všech čtyřech brankách měl prsty Eto'o, který nejprve dvakrát sám skóroval, pak asistoval Sneijderovi a devět minut před koncem jako první v tomto ročníku zaznamenal hattrick.

Naopak předloňský šampion Barcelona prožila další trápení s prokletím zvaným Kazaň. Katalánský klub nedokázal Rubin porazit ani ve třetím vzájemném duelu a po loňské senzační prohře 1:2 na Nou Campu a následné bezbrankové remíze dnes v Rusku získal opět jen bod.

Oba góly padly z penalt - domácí poslal do vedení Noboa, po hodině se štěstím srovnal Villa, když si brankář Ryžikov u tyče sáhl na míč. Obrátit zápas se však už hostům navzdory permanentnímu tlaku a velkým šancím nepovedlo. V jedné z nich neuspěl Messi, který vyléčil zranění kotníku po zákroku Tomáše Ujfalušiho a odehrál závěrečnou půlhodinu. Nakonec mohla slavit Kazaň, ale hlavičkujícímu Martinsovi zkazila v závěru radost tyč.

Pospěchova Kodaň vykradla Atény

Překvapivou výhru slaví FC Kodaň s jediným českým zástupcem ve středečním programu Pospěchem. Dánský mistr zásluhou dvou gólů během devíti minut první půli triumfoval na horké půdě Panathinaikosu Atény 2:0 a po úvodním vítězství nad Kazaní nečekaně poskočil do čela skupiny před Barcelonu. Řecký celek připravil o možnost zdramatizovat utkání červenou kartou hned po pauze Gilberto Silva. Obránce Pospěch odehrál celých 90 minut.

Manchester United dokázal ve Valencii zlomit prokletí z letošních zápasů venku a ve Španělsku, kde do dnešního dne vyhrál jediný z 18 duelů. Domácí přitom byli dlouho aktivnější, United zajistil první výhru ve skupině a jubilejní 150. vítězství v pohárech pět minut před koncem střídající Hernández.

Se stejnou bilancí jako Manchester okupuje první příčku další ostrovní celek Glasgow Rangers, který díky Naismithovi udolal turecký Bursaspor 1:0. Jezdci vyhráli v evropských pohárech po dvanácti utkáních.

Na trápení z ligy dal zapomenout Lyon. Francouzský celek připravil Hapoel Tel Aviv zásluhou dvou branek Bastose z úvodní půle o devítizápasovou domácí neporazitelnost v evropských pohárech a po výhře 3:1 oslavil jubilejní 50. vítězství v Lize mistrů. Ve stejné skupině zabralo po tápání v domácí soutěži také Schalke. Tým z Gelsenkirchenu porazil díky povedenému finiši Benfiku Lisabon 2:0.

Nezapomenutelný večer prožil Nizozemec ve službách Tottenhamu Van der Vaart. V první půli proti Twente nejprve zahodil penaltu, hned po změně stran poslal domácí do vedení a po hodině hry dostal červenou kartu. Mezitím zvýšil Pavljučenko z dalšího pokutového kopu na 2:0, a i když hosté vzápětí korigovali, inkasovali v přesilovce další dvě branky - nejprve Pavljučenko opět proměnil penaltu a v závěru uzavřel skóre Bale.