Žilina opět utrpěla debakl. Na Spartaku dostala 3 góly

28. 9. 2010 22:35
Spartak - Žilina 3:0, Chelsea - Marseille 2:0
Fotbalisté Žiliny dostali během dvou zápasů sedm gólů
Fotbalisté Žiliny dostali během dvou zápasů sedm gólů | Foto: Reuters

Praha - "Budeme předvádět pohlednou, ofenzivní hru. Jen kvůli vážnosti soutěže náš fotbal nebudeme měnit," sliboval před startem základních skupin Ligy mistrů trenér MŠK Žilina Pavel Hapal.

Realita je ale zcela jiná. Slovenský mistr a přemožitel pražské Sparty v předkole je jen statistou u pohledného fotbalu soupeře. Sám se naopak zmůže jen na úporné bránění a na útočení mu nezbývají síly.

Z úvodních dvou zápasů v základní skupině má Žilina hrozivé skóre 1:7. Nejdříve ji na jeho hřišti přejela Chelsea 4:1 a to jí k čestnému úspěchu pomohla hrubka brankáře Petra Čecha.

Kat Sparty straší i Moskvu. Spartak se obává Ceesaye
Hapal: Jen zážitky z Ligy mistrů nestačí, chceme body
Po výprasku s Chelsea Žilina zlevnila. Lístky za 20 eur
Žilina proti Chelsea propadla. Čecha však překonala

V úterý pak Žilina prohrála 0:3 na hřišti Spartaku Moskva a od větší pohromy ji zachránil několika výbornými zákroky brankář Dúbravka, na jehož vrub však padá první inkasovaný gól.

Plný počet bodů má i Chelsea

Brazilští útočníci v barvách Spartaku si po celý zápas dělali z žilinské obrany dobrý den. Výsledkem jsou dvě branky Ariho a jedna střídajícího Ibsona. Naopak hosté se nezmohli na jedinou střelu na branku.

Trenér Hapal svá předchozí slova vyvrátil už základní sestavou, do níž zařadil pět obránců a dva defenzivní záložníky. Z českých fotbalistů celý zápas odehrál obránce Ondřej Šourek, Emil Rilke byl v 65. minutě střídán.

V základní sestavě se naopak nedostalo na sparťanského 'kata', gambijského útočníka Momodou Ceesaye, který přišel na hřiště až do druhého poločasu.

Spartak, v jehož obraně odehrál celý zápas český reprezentant Marek Suchý, tak má po překvapivé výhře v Marseille v tabulce šest bodů.

Stejně je na tom Chelsea, která v brance s Petrem Čechem porazila doma Marseille 2:0. O výhru se v úvodní půlhodině hry postarali Terry a z penalty Anelka.

Real a Bayern zachránil gól v závěru

Trápili se naopak fotbalisté Realu Madrid a Bayernu Mnichov. Realu zaručil výhru 1:0 na hřišti Auxerre gól Di Márii z 81. minuty. Bayern, který prohrával po poločase na hřišti Basileje 0:1, zachránil Schweinsteiger, který nejdříve z penalty vyrovnal a v 89. minutě zaručil poslednímu finalistovi výhru 2:1.

Do hry se dostali i další dva čeští reprezentanti: Tomáš Rosický odehrál celý zápas v dresu Arsenalu a pomohl k výhře 3:1 na půdě Partizanu Bělehrad, Tomáš Hübschman odehrál za Šachtar Doněck v Braze 79 minut a přispěl k výhře 3:0.

Ve šlágru večera se pak Ajax Amsterdam rozešel na svém hřišti s AC Milán nerozhodně 1:1. Marek Jankulovski zůstal opět jen na lavičce.

Utkání 2. kola Ligy mistrů:

Skupina E:

Basilej - Bayern Mnichov 1:2 (1:0)
18. Frei - 56. z pen. a 89. Schweinsteiger. Rozhodčí: Thompson (Skot.).

AS Řím - Kluž 2:1 (0:0)
69. Mexés, 71. Borriello - 78. Rada. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 4:1 6
2. Kluž 2 1 0 1 3:3 3
3. AS Řím 2 1 0 1 2:3 3
4. Basilej 2 0 0 2 2:4 0

Skupina F:

Chelsea - Olympique Marseille 2:0 (2:0)
Branky: 7. Terry, 28. Anelka z pen. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

Spartak Moskva - Žilina 3:0 (1:0)
34. a 61. Ari, 89. Ibson. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Branka:
81. Di María. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).

Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (1:1)
23. Hamdáví - 37. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Real Madrid 2 2 0 0 3:0 6
2. AC Milán 2 1 1 0 3:1 4
3. Ajax Amsterodam 2 0 1 1 1:3 1
4. Auxerre 2 0 0 2 0:3 0

Skupina H:

Braga - Šachtar Doněck 0:3 (0:0)
56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Douglas Costa. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Partizan Bělehrad - Arsenal 1:3 (1:1)
33. Cléo z pen. - 15. Aršavin, 71. Šammach, 82. Squillaci. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 56. Jovanovič (Partizan).

1. Arsenal 2 2 0 0 9:1 6
2. Šachtar Doněck 2 2 0 0 4:0 6
3. Partizan Bělehrad 2 0 0 2 1:4 0
4. Braga 2 0 0 2 0:9 0