Baník zuří: Poláci byli na Spartě jako obětní beránci

Sport Sport, Red Spo, ČTK
2. 11. 2009 17:07
Sparta se brání tím, že fanoušci byli opilí
Baník zuří, jeho fanoušci měli být poškozeni
Baník zuří, jeho fanoušci měli být poškozeni | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Fanoušci zuří a vedení klubu ostře protestuje. Jde o sobotní zápas Baníku na Spartě, před jehož začátkem došlo (stejně jako na jaře) k incidentům, které prý poškodily hostující příznivce.

Vedení ostravského celku žádá po fotbalovém svazu prošetření postupu bezpečnostní agentury na Letné, kam nebyli vpuštěni polští fanoušci.

Zástupci Baníku kvůli tomu chystají podklady pro podání trestního oznámení.

Na stadion se údajně nedostalo třináct polských fanoušků, kteří podle Baníku splnili podmínky Sparty: zakoupili si lístky na jméno a při vstupu na stadion se prokázali platným dokladem totožnosti.

Čtěte dále: Baníkovci zbili sparťana. V Praze jich byly stovky

"U vchodu bylo polským občanům sděleno pracovníky bezpečnostní agentury, že Poláci dle nařízení Sparty do hlediště nepůjdou," uvedl v tiskovém prohlášení mluvčí Baníku Igor Bruzl

"Až poté, co vedení Baníku proti národnostní diskriminaci protestovalo u Sparty, bylo oznámeno, že porušili návštěvní řád stadionu. Nepomohla ani intervence pracovníků Antikonfliktního týmu Policie ČR, kteří rovněž žádali bezpečnostní agenturu o to, aby tyto fanoušky vpustila na stadion," dodal.

Podle vyjádření pracovníků bezpečnostní agentury se polští příznivci provinili proti návštěvnímu řádu, což dnes uvedl i mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Došlo k fyzickým střetům

"Podle prvních informací byli uvedení diváci v podnapilém stavu, někteří z nich ozbrojeni a další vyhrožovali. To vše návštěvní řád stadionu, který je na našem webu a také na druhé straně vstupenky, zakazuje," prohlásil Kasík.

Očití svědkové s tím ale nesouhlasí. Fanoušci se prý chovali spořádaně a opilí nebyli.

Čtěte také: Slavia senzačně podlehla Příbrami. Sparta remizovala

Nevpuštění polských fanoušků na stadion bylo podle ostravských příznivců spouštěcím mechanismem následného nepokoje v sektoru Baníku. Jeho příznivci chtěli opustit stadion, v čemž jim údajně bránila ochranka s policií a došlo k fyzickým střetům.

Při tom prý byli bezdůvodně napadáni i lidé, kteří pasivně stáli před východem ze stadionu, což má doložit videozáznam.

"V návaznosti na napadení fanouška bude Baník od příštího výjezdu žádat vždy po domácím klubu akreditování dvou speciálně označených pracovníků našeho klubu s videokamerou, kteří budou natáčet chování našich fanoušků u sektoru, ovšem rovněž budou sledovat jednání a vystupování bezpečnostní agentury při vstupu na stadion a v sektoru pro vlajkonoše hostů," uvedl Bruzl.

Slezský klub přiznal, že ani jeho fanoušci se nechovali úplně správně, když trojice napadla osamoceného fanouška Sparty. Ta hodlá celou záležitost důkladně prošetřit, což by prý udělala bez ohledu na stížnost Baníku.

"Každý zápas na našem stadionu vyhodnocujeme ve spolupráci jak s najatou agenturou, tak také s policií. To je běžná praxe a posuzuje se při tom názor obou stran," řekl Kasík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy