Slavia senzačně podlehla Příbrami. Sparta remizovala

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
31. 10. 2009 20:00
Příbram - Slavia 1:0, Sparta - Baník 1:1

Příbram - Překvapivým výsledkem skončilo sobotní první utkání 13. kola Gambrinus ligy mezi Příbramí a Slavií Praha. Domácí si totiž s úřadujícím mistrem poradili a vyhráli 1:0. Sparta ve svém zápase s Baníkem Ostrava pouze remizovala 1:1.

O jedinou branku utkání v Příbrami se postaral v 75. minutě domácí Marek Plašil.

Slavia si tak po domácí prohře s Olomoucí připsala již druhou porážku v lize v řadě a pravděpodobně se bude propadat tabulkou. Příbram naopak po třech zápasech vyhrála.

Slavia chce odčinit prohru se Sigmou, Spartu čeká Baník
Zemřel František Veselý, legendu fotbalu zradilo srdce

Slavia byla v prvním poločase aktivnější, častěji měla míč na kopačkách a zahrávala mnoho standardních situací, avšak k přímému ohrožení branky Krbečka se propracovávala velice ztěžka.

Domácí, kterým se v posledních ligových kolech příliš nedařilo, totiž U Litavky pozorně bránili a pokoušeli se vyrážet k rychlým brejkům. Jeden z nich málem proměnil Pleško, jehož střela jen těsně minula Vaniakovu branku.

Těsně před poločasovým hvizdem měla příležitost ke skórování i mistrovská Slavia, ale Krbeček tečovanou ránu do protipohybu vyrazila a s dorážkou si domácí obrana poradila.

Skácel se netrefil ani po přestávce

Obrovskou šanci na vychýlení skóre ve prospěch Červenobílých měl v 56. minutě navrátilec Rudolf Skácel, jenže ani on nedokázal Krbečka prostřelit.

A tak zahřmělo na druhé straně. Přes slavistickou obranu se v 75. minutě  k nacentrovanému míči protlačil Plašil, jenž srazil míč za záda bezmocného Vaniaka.

Hostující fanoušci, kteří během zápasu několikrát narušili jeho průběh zapalováním světlic a dělbuchů, si vylili po inkasované brance znovu zlost, když podle všeho jedna z petard zasáhla brankáře domácích Krbečka.

Po uklidnění situace měli ale další šanci znovu Příbramští, když z otočky technicky střílel Rodriguez, ovšem Vaniak si s jeho málo razantním pokusem poradil.

Na druhé straně měl další velkou příležitost Skácel, ale hrdina domácích, brankář Krbeček, jeho střelu dobrým zákrokem vytlačil nad branku.

Slavia i přes úpornou snahu nedokázala domácí obranný val v závěru překonat a z Příbrami tak odjíždí bez bodu.

Sparta uhrála s Baníkem remízu

Remízovým králem sezony se pomalu ale jistě stává pražská Sparta, která na vlastním hřišti v pohledném utkání jen remizovala s Baníkem Ostrava 1:1.

O branky se postarali Daniel Tchuř za Baník, z penalty vyrovnával Sparťan Igor Žofčák

Letenští díky osmé remíze ze třinácti zápasů stále drží čtvrtou příčku v soutěži právě za Ostravou, avšak v pondělí se v případě výhry před ně může natlačit Plzeň.

V prvním poločase měla mírně navrch, alespoň co se brankových příležitostí týče, domácí Sparta.

Juan Culio (Kluž) a Luboš Kalouda (Sparta) bojují o míč v Evropské Lize UEFA.
Juan Culio (Kluž) a Luboš Kalouda (Sparta) bojují o míč v Evropské Lize UEFA. | Foto: Reuters

O střelbu se pokoušel především slovenský záložník Juraj Kucka, ale ani jednou v souboji s Vítem Baránkem neuspěl.

Ten si ovšem klidně mohl dát branku sám, když si málem srazil do vlastní branky přihrávku svého spoluhráče.

Na druhé straně zahrozil průnikem Miroslav Strnad, který obešel Blažka, nicméně v rozhodující chvíli raději upadl a obdržel místo nařízení pokutového kopu pouze žlutou kartu za simulování.

Největší příležitost ke skórování tak měl Roman Hubník po rohu ve 43. minutě, jeho pokus hlavou ale na brankové čáře lapil Baránek.

Z prvního gólu v utkání se ale radovali hosté. Po sérii standartních situací se míč dostal na hranici vápna k Danielovi Tchuřovi a ten z výskoku parádně propálil Blažka.

Jenž oslavy v sektoru Baníku ještě ani nestihly utichnout a už bylo srovnáno. Hned po rozehrávce se totiž po velké chybě obrany Ostravských řítil vpřed Wilfried, který v pokutovém území přepadl přes brankáře Baránka.

Možná přísně nařízenou penaltu s přehledem proměnil čerstvě vystřídavší Igor Žofčák.

V 66. minutě měl obrovskou šanci strhnout vedení na stranu Baníku Varadi, jeho hlavičku ale na brankové čáře fantasticky vytáhl Blažek.

V 70. minutě napínavého zápasu zase hlavičkoval v nadějné pozici Wilfried, avšak jeho střela postrádala razanci, a tudíž si s ní Baránek poradil.

I když se Sparta snažila vstřelit v závěru rozhodující gól, k úspěchu její snaha nevedla, a tak se body v tomto utkání celkem po zásluze dělily.