Baník v Mogilevu gól nedal. Porážku 0:1 veze i Jablonec

Sport Sport, Red Spo
29. 7. 2010 21:12
Mogilev - Baník 1:0, Apoel Nikósie - Jablonec 1:0
Souboj pod vinohrady. Kapitán domácích Rudolf Obal ve vzduchu proti obránci Baníku René Bolfovi. Ten se však ve 27. minutě zranil a musel být vystřídán. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Jednobrankové manko budou muset v odvetě třetího předkola Evropské ligy shodně smazat za týden fotbalisté Baníku Ostrava a Jablonce.

Jak druhý, tak i třetí celek loňského ročníku Gambrinus ligy totiž ve čtvrtečních zápasech nestačil na své soupeře, a řádně si tak zkomplikoval cestu do další fáze.

Prahu čekají další manévry. Tentokrát přijedou Turci
Nejbrutálnější rowdies? Především skvělí fanoušci
Sionka zklamali Poláci pasivitou. Ale fanoušky chválil

Zatímco Severočesi vezou porážku 0:1 ze hřiště kyperského Apoelu Nikósie, Baník prohrál stejným rozdílem na půdě běloruského Dněpru Mogilev.

Ostravským dělal zejména velké problémy útočník Zenkovič, který si  už v úvodu první půle vypracoval dvě nadějné příležitosti. Jeho pokus ze sedmé, respektive hlavičku ze sedmnácté minuty Daňěk zneškodnil.

Koubkův výběr se osmělil až těsně před přestávkou a upozornil na sebe slovenský forvard Róbert Zeher, který nejprve prověřil brankáře Kopancova po dravém průniku a později zase hlavičkoval po centru Lukeše nad.

Branku nedal ani Jablonec

Největší šance Baníku však přišla až ve druhé půli. Na Lukešův roh z padesáté minuty si naskočil Bolf, svou prudkou hlavičku ovšem směřoval přesně do míst, kde stál domácí gólman.

Mogilev přežil klíčovou chvíli zápasu a krátce nato proto udeřil. Rohový kop běloruského týmu propadl až k úplně volnému Zenkovičovi, a ten nedal z bezprostřední blízkosti Daňkovi šanci.

Ostravští se ještě tlačili za vyrovnáním, ale nakonec mohli být paradoxně rádi, že ještě jednou neinkasovali. Deset minut před koncem se po dalším centru tlačil do zakončení opět aktivní Zenkovič, v pravou chvíli však před nebezpečným útočníkem zasáhl Neuwirth.

To Jablonec se na hřišti kyperského Apoelu Nikósie dlouho hledal a v první půli ho soupeř několikrát zle zatlačil. Tlak domácích pak byl korunován v pětapadesáté minutě, kdy si Esteban Solari naběhl na přihrávku Marcinha a rozjásal domácí fanoušky.

Severočeši se do velkých šancí moc nedostali a nic nebezpečného nepřinesl ani jejich závěrečný nátlak. Odvety se uskuteční ve čtvrtek 5.8.

Dněpr Mogilev - Baník Ostrava 1:0 (0:0)