Řepka zase řádil. Nejdřív seřval sudího, pak zavinil gól

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 8. 2012 19:56
Tomáš Řepka důrazně promlouvá k rozhodčímu Jiřímu Adamovi

Praha - Fotbalisté Ostravy si ve 3. kole připsali první letošní prvoligovou výhru. Baník díky gólům Macha a Kukece zvítězil 2:1 v Českých Budějovicích, jedinou trefu domácích obstaral z penalty Otepka.

Nešťastnou asistenci u vítězné branky Slezanů si připsal stoper Dynama Řepka, který nákop Baníku sklepl přímo na nohu číhajícího Kukece, který pak proti gólmanu Daňkovi nezaváhal.

Těsně předtím přitom Řepka cosi důrazně vysvětloval rozhodčímu Jiřímu Adamovi.

Při první brance Ostravanům Jihočeši také trochu usnadnili situaci. Přetažený rohový kop Greguše v 15. minutě propadl k Machovi, jemuž stačilo šikovně nastavit nohu.

Hráči Budějovic se v první půli hodně těžko dostávali do šancí. Po přestávce se do dvou nebezpečných příležitostí dostal Novák, ale ani on neuspěl.

V době, kdy se tlak domácích stupňoval, přišla Řepkova chyba a druhý gól Kukece. Budějovičtí pak stihli už jen snížit.

3. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:2 (0:1)
Branky: 85. Otepka z pen. - 15. Mach, 73. Kukec. Rozhodčí: Adam - Košec, J. Paták. ŽK: Otepka, Řepka, Novák - Greguš, Kaprálik, Frydrych. Diváci: 2587.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík (76. Zeba) - Klesa (71. Hudson), Rýdel, Otepka, Rakovan (46. Řezníček), Sandro - Markovič. Trenér: Cipro.
Ostrava: Buček - Kaprálik, Vomáčka, Frydrych, Mach - Zawada, Greguš, Vašenda (82. Onuchukwu), Kukec (90. Vrťo), Milosavljev (72. Droppa) - Kraut. Trenér: Látal.