Baník se topí v krizi. Vypadl i v poháru se Slavičínem

14. 9. 2010 19:25
Slavičín - Baník 0:0 (pen. 5:4), Kolín - Liberec 0:3
Baník prohrál už posedmé v řadě
Baník prohrál už posedmé v řadě | Foto: Jan Langer

Slavičín - Fotbalisté Baníku Ostrava podtrhli své tápání v lize vyřazením ve druhém kole domácího poháru na hřišti Slavičína.

Domácí outsider a až čtrnáctý celek MSFL zvítězil 5:4 v penaltovém rozstřelu, když v normální hrací době skončilo utkání bez branek. Hosté osm minut před koncem neproměnili pokutový kop.

Baník věřil, že v zápase, který byl kvůli podmáčenému terénu přeložen z původního termínu v reprezentační pauze, zapomene na pět ligových porážek po sobě.

Lukeš: Hrajeme o sestup. Něco se musí změnit
Baník prohrál pošesté v řadě. V Liberci dostal 4 góly

Místo očekávané tlaku však favorit v úvodu čelil dvěma velkým šancím domácích a ani v následném průběhu první půle třetiligového soupeře příliš nepřehrával.

Těsně před pauzou navíc dostal dvakrát během krátké chvíle žlutou kartu ostravský Marek a musel předčasně pod sprchy.

Poslední tým prvoligové tabulky i v deseti vyvinul po změně stran tlak, ale v zakončení byl bezzubý. Varadi pálil po hodině hry jen do brankové konstrukce a osm minut před koncem dokonce Neves zahodil pokutový kop, když z penaltového puntíku přestřelil.

Koubek: Hráčům nemůžu nic vytknout

Nadšeně bojující domácí i za cenu červené karty v samém závěru dotáhli duel do penaltového rozstřelu, ve kterém se ani jednou nemýlili. Naopak hostující Koukal v páté sérii neuspěl a prohloubil ostravskou mizérii této sezony.

"Na těžkém terénu bylo náročné se prosadit. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedotáhli do konce. I když mužstvo hrálo dlouho v deseti, tak hráčům nemůžu nic vytknout. Dřeli jako koně.

Ale kombinace na těžkém terénu byla složitá. Před koncem jsme mohli rozhodnout z penalty, bohužel, není nám přáno," řekl ostravský kouč Miroslav Koubek.

Navzdory dnešní blamáži by jeho post měl zůstat pevný. Šéf klubu Tomáš Petera za ním nadále stojí a o jeho odvolání neuvažuje. "To je vyřešená věc, probírali jsme to s majitelem klubu," podotkl Koubek.

Posledním postupujícím je Liberec

Posledním postupujícím do třetího kola se stal Liberec. Severočeši potvrdili roli favorita a na hřišti divizního Kolína, který trénuje jejich bývalý kapitán Bohuslav Pilný, zvítězili s přehledem 3:0 po brankách Dejmka, Štajnera a Gecova.

Hlavní část třetího kola se odehraje za týden, v říjnu jsou pak na programu tři zápasy.