Baník místo trenéra Frňky povede Korytář

ČTK ČTK
11. 6. 2015 15:59
Dosavadní kouč juniorského týmu na lavičce vystřídal Petra Frňku, který v uplynulé sezoně s Baníkem obsadil třinácté místo.
Petr Frňka
Petr Frňka | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Novým trenérem fotbalistů Ostravy se stal Radomír Korytář. Dosavadní kouč juniorského týmu na lavičce vystřídal Petra Frňku, který v uplynulé sezoně s Baníkem obsadil třinácté místo. O výměně informovaly internetové stránky klubu.

Korytáře sice čeká premiéra v roli hlavního trenéra v první lize, u ostravského áčka však nebude působit poprvé. Baník už vedl v posledním kole sezony 2012/2013 (prohra 0:1 s Jabloncem), kdy dočasně nahradil odvolaného Martina Pulpita. Poté tým řídil společně s Tomášem Bernadym a Radkem Slončíkem.

Frňka přišel do Ostravy v zimě místo Martina Svědíka. Na práci svého předchůdce však nenavázal a Baník se během čtrnácti jarních kol propadl z pátého místa až na třináctou pozici. Navíc jen dvakrát zvítězil a v devíti utkáních nedokázal dát gól.

Vyjma úvodního domácího utkání se Spartou, v němž Baník zásluhou branky Milana Baroše sebral aspirantovi na titul dva body za remízu 1:1, měly ostravské výkony pod Frňkou sestupnou tendenci. Baník se stal druhým nejhorším celkem jara a s jedenácti brankami byl i nejméně produktivním týmem druhé poloviny soutěže, byť pozvednutí střelecké potence mělo být hlavním úkolem nového kouče.

"S odstupem a bez emocí jsme dospěli k závěru, že změna trenéra je nevyhnutelná," vzkázal majitel klubu Petr Šafarčík v krátkém vyjádření prostřednictvím tiskové mluvčí Reginy Jandové.

Korytář se k ostravskému áčku vrací po půl roce. Byl spolupracovníkem nečekaně odvolaného Svědíka, se kterým Baník po podzimu atakoval pohárové pozice.


 

Právě se děje

Další zprávy