Baník dluží peníze. Svěrkoš už vede exekuční řízení

ČTK ČTK
22. 10. 2014 9:09
Do boje proti klubu jde miláček fanoušků Václav Svěrkoš. Jeden dluh je z hráčské smlouvy, dluhy z ručitelského závazku Baníku za půjčky bývalého majitele Petery, řekl hráčův právník.
Václav Svěrkoš je na kordy s Baníkem. Ikona klubu se chce soudit o dlužné peníze.
Václav Svěrkoš je na kordy s Baníkem. Ikona klubu se chce soudit o dlužné peníze. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalový útočník Václav Svěrkoš vede podle informací serveru iDnes.cz s Baníkem Ostrava a bývalým majitelem klubu Tomášem Peterou exekuční řízení.

Třicetiletý hráč se tak chce podle svého právního zástupce Petra Kausty domoci vyplacení dlužných částek. O jakou sumu jde, ale neprozradil.

Ať Šafarčík vysvětlí situaci

"Jeden dluh je z hráčské smlouvy, druhý z ručitelského závazku Baníku za půjčky pana Petery. Spíše pan Šafarčík by měl vysvětlit, proč to dospělo do takové situace," řekl Kausta iDnes. Předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík se zatím k věci nevyjádřil.

Kausta popřel informace, že Baník rozvázal se Svěrkošem smlouvu. Potvrdil ale, že se ji klub snaží ukončit.

Svěrkoš: Budu se bránit soudně

"Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že právě od svého mateřského klubu se dočkám nepravdivého obvinění, proti kterému se budu muset soudně bránit," napsal bývalý reprezentant na svém facebookovém profilu.

Svěrkoš je momentálně po další operaci kolena mimo hru. V srpnu si znovu poškodil vazy v koleni a musel na třetí operaci, lékaři mu transplantovali přední zkřížený vaz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy