Balotelli: Budu se teď chovat jako muž. Nejsem odepsaný

ČTK ČTK
27. 8. 2015 12:38
Zástupci Liverpoolu dnes oficiálně potvrdili odchod italského útočníka Maria Balotelliho na roční hostování do AC Milán.
Mario Balotelli se vrací do AC
Mario Balotelli se vrací do AC | Foto: Reuters

Liverpool - Zástupci Liverpoolu dnes oficiálně potvrdili odchod italského útočníka Maria Balotelliho na roční hostování do AC Milán. Pětadvacetiletý reprezentant, jenž v minulosti v klubu už působil, chce v Itálii oživit uvadající kariéru. V Anglii totiž zaostal za očekáváním.

"Cítím se jako někdo, kdo právě ukončil první část kariéry. Hrál jsem a žil jako kluk. Zápas ale ještě neskončil. Teď budu mít šanci a budu žít jako muž," prohlásil Balotelli pro deník Gazzetta dello Sport.

S avizovanou klauzulí o dobrém chování ve smlouvě s AC, která mu mimo jiné zakazuje extravagantní účesy a návštěvy nočních klubů, je srozuměný. "Vím, že už si nemůžu dovolit další chyby. Všechna pravidla přijímám," řekl. "Nezapomněl jsem, jak hrát fotbal. Je mi 25 a už nejsem dítě. Promarnil jsem už dost příležitostí," dodal.

"Nejsem odepsaný"

Problém nevidí ani v tom, že klub chce přísně sledovat jeho příspěvky na sociálních sítích. "Používám je jako každý jiný. Někdo mě nemusí mít rád, ale nikdy jsem nikomu neublížil. Pokud jsem kdy způsobil nějakou újmu, tak jen mojí kariéře," dodal.

Nabídky angažmá od AC si prý vicemistr Evropy z roku 2012 váží. "Vím, že bych našel i jiný klub, protože ještě nejsem odepsaný. Ale jsem Milánu vděčný, protože abych řekl pravdu, nečekal jsem, že mě budou chtít zpátky," uvedl Balotelli, jenž v klubu před přestupem do Liverpoolu působil rok a půl a připsal si v jeho dresu 30 gólů.

Za nevydařenou sezonou v Anglii chce udělat tlustou čáru. "Beru na sebe svůj díl odpovědnosti, ale systém, jaký trenér (Brendan) Rodgers zvolil, mojí hře nevyhovoval," řekl. "Vím, že spousta lidí v můj comeback nevěří, ale musím to zkusit. A věřím, že to dokážu," dodal.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy