Balotelli: Budu se teď chovat jako muž. Nejsem odepsaný

ČTK ČTK
27. 8. 2015 12:38
Zástupci Liverpoolu dnes oficiálně potvrdili odchod italského útočníka Maria Balotelliho na roční hostování do AC Milán.
Mario Balotelli se vrací do AC
Mario Balotelli se vrací do AC | Foto: Reuters

Liverpool - Zástupci Liverpoolu dnes oficiálně potvrdili odchod italského útočníka Maria Balotelliho na roční hostování do AC Milán. Pětadvacetiletý reprezentant, jenž v minulosti v klubu už působil, chce v Itálii oživit uvadající kariéru. V Anglii totiž zaostal za očekáváním.

"Cítím se jako někdo, kdo právě ukončil první část kariéry. Hrál jsem a žil jako kluk. Zápas ale ještě neskončil. Teď budu mít šanci a budu žít jako muž," prohlásil Balotelli pro deník Gazzetta dello Sport.

S avizovanou klauzulí o dobrém chování ve smlouvě s AC, která mu mimo jiné zakazuje extravagantní účesy a návštěvy nočních klubů, je srozuměný. "Vím, že už si nemůžu dovolit další chyby. Všechna pravidla přijímám," řekl. "Nezapomněl jsem, jak hrát fotbal. Je mi 25 a už nejsem dítě. Promarnil jsem už dost příležitostí," dodal.

"Nejsem odepsaný"

Problém nevidí ani v tom, že klub chce přísně sledovat jeho příspěvky na sociálních sítích. "Používám je jako každý jiný. Někdo mě nemusí mít rád, ale nikdy jsem nikomu neublížil. Pokud jsem kdy způsobil nějakou újmu, tak jen mojí kariéře," dodal.

Nabídky angažmá od AC si prý vicemistr Evropy z roku 2012 váží. "Vím, že bych našel i jiný klub, protože ještě nejsem odepsaný. Ale jsem Milánu vděčný, protože abych řekl pravdu, nečekal jsem, že mě budou chtít zpátky," uvedl Balotelli, jenž v klubu před přestupem do Liverpoolu působil rok a půl a připsal si v jeho dresu 30 gólů.

Za nevydařenou sezonou v Anglii chce udělat tlustou čáru. "Beru na sebe svůj díl odpovědnosti, ale systém, jaký trenér (Brendan) Rodgers zvolil, mojí hře nevyhovoval," řekl. "Vím, že spousta lidí v můj comeback nevěří, ale musím to zkusit. A věřím, že to dokážu," dodal.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy