Bale rozhodl! Real zdolal Barcelonu a ovládl španělský pohár

17. 4. 2014 9:08
Na stadionu ve Valencii rozhodl o výhře Realu Madrid nad Barcelonou Gareth Bale.
Podívejte se na parádní vítěznou branku Garetha Balea. | Video: Sport

Valencie - Gólem pět minut před koncem zajistil Gareth Bale Realu Madrid první letošní trofej ve finále španělského poháru, když díky němu porazil v El Clásicu Barcelonu 2:1.

Katalánci tak zažívají černý týden, protože během něho stihli vypadnout z Ligy mistrů, zkomplikovat si ligový boj o titul a ještě prohráli finále.

Real sice nastoupil bez své největší hvězdy zraněného Cristiana Ronalda, ale i tak udeřil jako první. Di María po přihrávce Benzemy rozvlnil síť už v 11. minutě.

Bale měl během prvního poločasu rovnou několik zajímavých příležitostí, ale jak se později ukázalo, vše si schovával až na závěr. O přestávce tak bylo skóre 1:0 pro Real.

V závěru zvonily tyče

Po přestávce se Barcelona vrhla za vyrovnáním, ale územní převahu pořád ne a ne přetavit ve vyrovnání. Benzema a po něm Bale mohli udeřit na druhé straně, ale druhého jmenovaného při gólové radosti zastavil hvizd rozhodčího kvůli útočnému faulu.

Vyrovnání ovšem přišlo v 69. minutě, kdy se Bartra prosadil hlavou po rohovém kopu.

Oba týmy chtěly rozhodnout už v základní hrací době. Modrič nejprve trefil tyč, ale Bale, který předtím prováhal několik dobrých možností, si po perfektním průniku poradil s vyběhnuvším Pintem a vystřelil Realu pohár. Tyč Neymara totiž už na vítězství Madridu neměla vliv.