Hrdina večera a padouch. Ronaldo dal hattrick i simuloval

Aktualizováno 6. 12. 2014 22:02
Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 23. hattrick ve španělské fotbalové lize. V sobotním zápase s Vigem se o vzruch postaral i sporným pádem před prvním gólem Realu.
Podívejte se, jak Ronaldo přifilmoval penaltový pád.

Madrid - Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 23. hattrick ve španělské fotbalové lize a překonal rekord Alfreda di Stéfana a Telma Zarry. V sobotním zápase s Celtou Vigo se o vzruch postaral i sporným pádem před prvním gólem Realu.

"Bílý balet" i díky následně proměněné penaltě vyhrál 3:0. Portugalský reprezentant navíc oslavil jubilejní 200. gól v La Lize.

Atlético Madrid zvítězilo na hřišti Elche 2:0 a potřetí v řadě si připsal tři body. Svůj premiérový gól vstřelil devatenáctiletý Uruguayec José María Giménez.

Real Madrid měl proti Vigu střelecky navrch od začátku zápasu, gól vstřelil ale až v 36. minutě z penalty Ronaldo.Portugalský střelec se o ni sám postaral přifilmovaným pádem.

Nejlepší střelec španělské ligy se dvakrát prosadil i v druhé půli a zaznamenal tak osm z posledních devíti gólů "Bílého baletu" proti dnešnímu soupeři.

Vedoucí tým tabulky vyhrál osmnácté soutěžní utkání v řadě. Vigo poprvé od roku 1995 nedokázalo ve čtyřech zápasech v řadě skórovat.

Úřadujícího mistra poslal do vedení v 16. minutě právě Giménez, jenž za madridský celek odehrál teprve páté ligové utkání. Na 2:0 upravil v druhé půli Mario Mandžukič, pro něhož to byl šestý gól v sezoně La Ligy.

Elche z posledních čtyř zápasů získalo pouze dva body a nachází se na sestupovém devatenáctém místě.

Bilbao překvapivě nestačilo na Córdobu, jedinou branku utkání vstřelil v 23. minutě alžírský útočník Nabil Ghilas. Nováček ligy vyhrál utkání nejvyšší španělské soutěže poprvé od května 1972. Bilbao ukončilo sérii šesti utkání bez prohry.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Elche - Atlético Madrid 0:2(16. Giménez, 53. Mandžukič), Bilbao - Córdoba 0:1(23. Ghilas), Real Madrid - Vigo 3:0 (36. z pen., 65. a 81. Ronaldo),

22:00 La Coruňa - Málaga.

1. Real Madrid 14 12 0 2 51:12 36
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 27:12 32
3. FC Barcelona 13 10 1 2 31:6 31
4. FC Sevilla 13 8 2 3 24:17 26
5. Valencie 13 7 3 3 24:12 24
6. Villarreal 13 6 3 4 19:14 21
7. Málaga 13 6 3 4 16:14 21