AS Řím přestřílel Parmu a pojistil si druhé místo v lize

2. 4. 2014 20:52
Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 22. kola italské ligy 4:2 Parmu a díky pátému vítězství za sebou si pojistili druhé místo v tabulce.
Totti i Pjanič dali po jednom gólu a AS Řím znovu vyhrál.
Totti i Pjanič dali po jednom gólu a AS Řím znovu vyhrál. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím porazili v dohrávce 22. kola italské ligy 4:2 Parmu a díky pátému vítězství za sebou si pojistili druhé místo v tabulce. Zároveň si udrželi teoretickou šanci na mistrovský titul, nicméně na vedoucí Juventus ztrácejí sedm kol před koncem osm bodů.

Utkání na Olympijském stadionu začalo netradičně vhozeným autem, neboť se hrálo od 11. minuty, v níž rozhodčí v únoru zápas přerušil kvůli podmáčenému hřišti. Na gól domácí fanoušci nečekali příliš dlouho - vstřelil ho dorážkou Destrovy hlavičky do tyče Gervinho. Tři minuty nato sice vyrovnal Ghaňan Acquah, ale vedení krátce poté v 16. minutě vrátil Římu v divokém úvodu sedmatřicetiletý kapitán Totti.

V druhém poločase pojistili vedení domácího celku Pjanič a Taddei, skóre v poslední minutě kosmeticky upravil na konečných 4:2 pro Řím Biabiany.

AS má po dnešku na druhém místě tabulky, jež zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů, devítibodový náskok před druhou Neapolí. Parma zůstala šestá dva body za Interem.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

AS Řím - Parma 4:2 (12. Gervinho, 16. Totti, 49. Pjanič, 82. Taddei - 15. Acquah, 90. Biabiany).

1. Juventus Turín 31 26 3 2 67:22 81
2. AS Řím 31 22 7 2 62:17 73
3. Neapol 31 19 7 5 59:32 64
4. Fiorentina 31 15 7 9 49:33 52
5. Inter Milán 31 12 13 6 49:33 49
6. Parma 31 12 11 8 51:41 47
7. Bergamo 31 14 4 13 37:39 46
8. Lazio Řím 31 12 9 10 40:40 45