Arsenal zdolal Man City na jeho hřišti 3:0 a je druhý

24. 10. 2010 19:30
Stoke - Man United 1:2, Liverpool - Blackburn 2:1

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City hráli téměř celý zápas s Arsenalem v oslabení, když už ve 4. minutě dostal červenou kartu belgický stoper Dedryck Boyata, a výsledkem byla porážka 0:3.

Svými góly o ní rozhodli Samir Nasri, Alexander Song a Nicklas Bendtner. Tomáš Rosický naskočil do šlágru 9. kola anglické ligy v dresu Arsenalu na závěrečných 20 minut.

Arsenal se v tabulce dostal na druhé místo právě před Manchester City i jeho městského rivala United.

Klíčový moment přišel záhy. Boyata na hranici pokutového území zastavil unikajícího Šammacha a rozhodčí bez váhání vytasil červenou kartu. Kartami nešetřil, jen v následující půlhodině napomenul pět hráčů za příliš tvrdé zákroky.

Rooneymu se truc vyplatil. Bude pobírat rekordní plat
Chelsea si poradila s Wolves, Čech opět neinkasoval

Arsenal přesilovou hru brzy využil zásluhou Nasriho. Ještě do pauzy mohl zvýšit kapitán Fábregas, ale neproměnil pokutový kop, který sám vybojoval. Pojistka přišla po gólu Songa a v závěru přidal třetí gól střídající Bendtner, který se vrací po zranění.

Manchester City tak přišel o šanci na páté vítězství za sebou, což by byl klubový rekord. Arsenal naopak udržel čisté konto poprvé po 15 zápasech a venku dokonce poprvé od ledna.

Man United zajistil v závěru výhru Henández

Fotbalisté Manchesteru United poprvé v sezoně zvítězili na soupeřově hřišti. Po předchozích čtyřech venkovních remízách uspěli na půdě Stoke.

Javier Hernandez
Javier Hernandez | Foto: Reuters

O výhře 2:1 rozhodl pět minut před koncem mexický útočník Javier Hernández, který dal dva góly a v posledních čtyřech ligových zápasech skóroval čtyřikrát.

Manchester znovu nehrál nijak oslnivě a Stoke bylo dlouho aktivnějším týmem. Pak však nepohlídalo standardní situaci a Hernández hlavičkou zády k brance otevřel skóre.

Devět minut před koncem sice Tuncay povedenou individuální akcí vyrovnal, jenže pak se znovu prosadil Hernández a opět skvěle zastoupil Wayna Rooneyho, který kvůli zranění stále chybí.

Liverpool podruhé v sezoně vyhrál

Náznak toho, že s novým vedením přichází i konec výsledkové krize, přinesli fotbalisté Liverpoolu vítězstvím 2:1 nad Blackburnem. Po druhém triumfu v sezoně však stále zůstávají kvůli horšímu skóre v pásmu sestupu.

O výsledku se rozhodlo mezi 48. a 53. minutou. Domácí poslal do vedení stoper Kyrgiakos, ovšem záhy bylo vyrovnáno po vlastním gólu Carraghera. Neuběhly ani dvě minuty a španělský kanonýr Torres zařídil Liverpoolu vítězství.

Pro kritizovaného útočníka to byl první gól v klubovém dresu po téměř dvou měsících.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Stoke - Manchester United 1:2 (81. Tuncay - 27. a 85. Hernández), Liverpool - Blackburn 2:1 (48. Kirgiakos, 53. Torres - 51. vlastní Carragher), Manchester City - Arsenal 0:3 (20. Nasri, 65. Song, 88. Bendtner).

1. Chelsea 9 7 1 1 25:2 22
2. Arsenal 9 5 2 2 21:10 17
3. Manchester United 9 4 5 0 20:12 17
4. Manchester City 9 5 2 2 12:8 17
5. Tottenham 9 4 3 2 11:8 15
6. West Bromwich 9 4 3 2 13:15 15
7. Sunderland 9 2 6 1 8:7 12
8. Bolton 9 2 6 1 13:13 12