Arsenal s Rosickým vyhrál na Bayernu, k postupu chyběl gól

Tomáš Rosický sice nehrál špatně, ale po zápase smutnil
Agilně hrající Tomáš Rosický se do statistik zápasu zapsal pouze tvrdým skluzem na Arjena Robbena...
...po němž se nizozemský útočník ocitl na zemi...
...a český rozhodčí Pavel Královec svému krajanovi nekompromisně ukázal žlutou kartu.
Javi Martinez při pokusu o dvojitou likvidaci Tomáše Rosického. Kromě míče zamířil směrem k tváři českého záložníka i svoji kopačku.
13. 3. 2013 22:34
Posledními čtvrtfinalisty Ligy mistrů se staly Bayern Mnichov a španělská Málaga.

Mnichov - Jeden jediný gól nakonec chyběl londýnskému Arsenalu k postupu mezi osm nejlepších týmů slavné Ligy mistrů. Svěřenci Arséna Wengera vyhráli na hřišti Bayernu Mnichov 2:0, což ale po domácí porážce 1:3 na postup nestačilo.

V dresu vítězného týmu odehrál celý zápas český záložník Tomáš Rosický. Duel řídil jeho krajan Pavel Královec, který kapitánovi reprezentace udělil žlutou kartu za ostrý faul na Arjena Robbena.

Postupuje i španělská Málaga. Největší překvapení letošního ročníku soutěže porazilo na domácí půdě Porto 2:0, přičemž v prvním zápase vyhrál portugalský celek 1:0.

Takový start si hosté ani nepředstavovali. Ramsey posunul míč Rosickému, ten ho přistrčil do strany Walcottovi a po jeho ostrém centru otevřel skóre Giroud.

Bayern se ale brzy oklepal a převzal kontrolu nad míčem. Arsenal ovšem dobře bránil a lídra Bundesligy pouštěl jen ke střelám ze střední vzdálenosti, se kterými si poradil brankář Fabiański.

Hru Arsenalu oživilo střídání

V 30. minutě si ve vápně individuálně udělal prostor Müller ale z úhlu rozvlnil jen boční síť.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Mnichov držel slibný náskok a postupným útokem se snažil zdolat defenzivu hostů. Největší šanci hostů měl v 68. minutě Robben, který se po Müllerově patičce řítil sám na brankáře Arsenalu. Fabiański se ale zaskvěl parádním zákrokem.

Poté hosté prostřídali a jejich hru to oživilo. Čerstvý Gervinho provětral domácí obranu, ale zakončení záložníka Gunners mířilo těsně vedle.

Drama nastalo v 85. minutě, kdy si na roh naskočil Koscielny a zvýšil na 2:0. Bayern si ale v posledních minutách náskok jednoho gólu pohlídal a postoupil do čtvrtfinále.

Rosický odehrál celý zápas, byl u většiny slibných šancí Arsenalu, včetně první branky, ale do čtvrtfinále svému týmu nepomohl.

Porto hrálo druhou půli o deseti

Málaga také musela dohánět manko z předchozího zápasu, ale na rozdíl od Kanonýrů, Španělé se mohli spolehnout na domácí prostředí a také ho využili.

Střela Antunese ani hlavička Baptisty golem neskončily, to až ve 43. minutě se proti přesile obránců prosadil Isco a srovnal účet dvojutkání.

Po přestávce přišel klíčový okamžik. Hostující Defour fauloval Joaquína, dostal druhou žlutou a poroučel se ze hřiště. Domácí pak z přesilovky vytěžili maximum. V 77. minutě se trefil Santa Cruz a vystřelil Málaze senzační postup.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Arsenal 0:2 (0:1)

Branky: 3. Giroud, 86. Koscielny. Rozhodčí: Královec - Wilczek (oba ČR), Slyško (SR). Diváci: 68.000. První zápas: 3:1, postoupil Bayern.

Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Van Buyten, Alaba - Javi Martínez, Luiz Gustavo - Müller, Kroos (78. Timoščuk), Robben - Mandžukič (73. Gomez). Trenér: Heynckes.

Arsenal: Fabiaňski - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Rosický, Arteta, Ramsey (72. Gervinho), Cazorla - Walcott (72. Oxlade-Chamberlain), Giroud. Trenér: Wenger.

Málaga - Porto 2:0 (1:0)

Branky: 43. Isco, 77. Santa Cruz. Rozhodčí: Rizzoli - Stefani, Faverani (všichni It.). Diváci: 28.000. ČK: 49. Defour (Porto). První zápas: 0:1, postoupila Málaga.

Málaga: Willy - Gámez, Weligton, Demichelis, Antunes - Joaquín (88. Camacho), Toulalan, Iturra, Isco - Saviola (78. Piazón), Júlio Baptista (74. Santa Cruz). Trenér: Pellegrini.

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro (70. Atsu) - Lucho González, Joao Moutinho (46. Rodríguez), Fernando - Defour, Martínez, Varela (58. Maicon). Trenér: Pereira.