Argentině vyšla proti Chile odveta za finále Copy América

25. 3. 2016 10:37
Fotbalisté Argentiny zvítězili v kvalifikaci mistrovství světa nad Chile 2:1 a oplatili mu porážku z loňského finále mistrovství Jižní Ameriky.
Angel Di María slaví branku Argentiny.
Angel Di María slaví branku Argentiny. | Foto: Reuters

Santiago - Fotbalisté Argentiny zvítězili v kvalifikaci mistrovství světa nad Chile 2:1 a oplatili mu porážku z loňského finále mistrovství Jižní Ameriky. Domácí tým v prvním utkání pod vedením trenéra Juana Antonia Pizziho v Santiagu sice šel do vedení, ale úřadující vicemistři světa ještě v prvním poločase skóre otočili.

K vítězství pomohl Argentině i nejlepší hráč světa Lionel Messi, který úvodní čtyři kvalifikační zápasy loni na podzim vynechal kvůli zranění kolena.

Mezi střelce se barcelonský kanonýr nezapsal, ale v 25. minutě nahrál na vítězný gól obránci Gabrielu Mercadovi. Na úvodní trefu Felipeho Gutiérreze odpověděl Ángel Di María parádní zatočenou střelou k pravé tyči napříč pokutovým územím.

Argentinci si připsali druhé vítězství a v tabulce jihoamerické kvalifikace se posunuli na čtvrté místo před Brazílii, kterou čeká v noci na sobotu SEČ zápas proti Uruguayi.

V čele je Ekvádor, i když ve čtvrtek ztratil poprvé body. V domácím utkání s Paraguayí vydřel remízu 2:2 ve druhé minutě nastavení, kdy svým prvním reprezentačním gólem vyrovnal Ángel Mena.

Dokonce v 94. minutě vybojovali stejný výsledek fotbalisté Peru s Venezuelou, s kterou prohrávali 0:2. V 61. minutě snížil Paulo Guerrero a 26. gólem se dotáhl na nejlepšího střelce v historii peruánské reprezentace Teófila Cubillase. Z poslední akce zápasu zařídil vyrovnání Raúl Ruidíaz.