Místo reprezentace show v Americe. Hložek se blýskl dvěma góly a efektní asistencí

17. 11. 2022 18:33
Fotbalový Leverkusen odmítl pustit Adama Hložka na sraz národního týmu pro přípravné zápasy s Faerskými ostrovy a Tureckem, místo toho byl český útočník součástí výpravy do Ameriky. Bayer tam odehrál přátelský duel proti St. Louis a Hložek se při výhře 3:0 podílel na všech gólech.
Adam Hložek v zápase Leverkusenu proti Schalke.
Adam Hložek v zápase Leverkusenu proti Schalke. | Foto: Reuters

Leverkusen byl pozván do Spojených států při příležitosti otevření nového stadionu CityPark v St. Louis. V utkání proti místnímu celku St. Louis City 2 zvítězil 3:0 a Hložek byl na hřišti u všeho důležitého.

Nastoupil v základní sestavě po boku sedmnáctiletého Dána Zidana Sertdemira a po půlhodině hry přihrál nádhernou patičkou na gól Callumu Hudsonovi-Odoiovi.

Těsně před přestávkou si s Angličanem role prohodili. Hudson-Odoi přihrával a Hložek se trefil levačkou přesně k tyči. Druhou trefu přidal český reprezentant zkraje druhé půle, míč mu ve vápně přistavil Mitchel Bakker a Hložek prostřelil brankáře Romana Bürkiho.

Spolu s bývalým gólmanem Dortmundu hrál za St. Louis City 2 proti Leverkusenu mimo jiné další český fotbalista, dvaadvacetiletý záložník Tomáš Ostrák.

St. Louis 2 skončil nedávno na druhém místě play off v MLS NextPro. Nová soutěž je v pyramidě zámořských fotbalových lig na třetí úrovni.