Ferguson: Pardew je ten poslední, kdo smí kritizovat

29. 12. 2012 9:29
Kouč Manchesteru United sir Alex Ferguson se ostře ohradil proti kritice ze strany kouče Newcastlu United Alana Pardewa.
Alex Ferguson umí být tvrdý na své hráče i na rozhodčí.
Alex Ferguson umí být tvrdý na své hráče i na rozhodčí. | Foto: Reuters

Londýn - Kouč Manchesteru United sir Alex Ferguson se ostře ohradil proti kritice ze strany kouče Newcastlu United Alana Pardewa.

Ten si stěžoval na to, že Feguson v zápase Premier League hraném na druhý svátek vánoční, který Unided vyhráli 4:3 gólem v poslední minutě, neustále diskutoval s rozhodčími. Pardew navíc anglické federaci doporučil, aby 70letého trenéra potrestala.

"Alan Pardew je ten poslední, kdo může kázat o chování k rozhodčím. Jeho celý tým to dělá každý zápas," cituje BBC Fergusona.

A má asi pravdu, protože to byl právě Pardew, kdo v srpnu dostal dvouzápasový zákaz vstupu na lavičku za agresivní chování k rozhodčímu.

Když je ofsajd mrtvý

Ferguson si před začátkem druhého poločasu důrazně "popovídal" s hlavním rozhodčím Mikem Deanem, jeho asistentem Jakem Collinem i čtvrtým rozhodčím Neilem Swarbrickem. Důvodem byl koučův nesouhlas s uznáním druhé branky Newcastlu.

Dean totiž při brance Jonny Evanse ve 28. minutě uznal mrtvý ofsajd Papiss Cissého s tím, že útočník ze Senegalu aktivně nezasáhl do hry.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy