Ferguson: Pardew je ten poslední, kdo smí kritizovat

29. 12. 2012 9:29
Alex Ferguson umí být tvrdý na své hráče i na rozhodčí.
Alex Ferguson umí být tvrdý na své hráče i na rozhodčí. | Foto: Reuters

Londýn - Kouč Manchesteru United sir Alex Ferguson se ostře ohradil proti kritice ze strany kouče Newcastlu United Alana Pardewa.

Ten si stěžoval na to, že Feguson v zápase Premier League hraném na druhý svátek vánoční, který Unided vyhráli 4:3 gólem v poslední minutě, neustále diskutoval s rozhodčími. Pardew navíc anglické federaci doporučil, aby 70letého trenéra potrestala.

"Alan Pardew je ten poslední, kdo může kázat o chování k rozhodčím. Jeho celý tým to dělá každý zápas," cituje BBC Fergusona.

A má asi pravdu, protože to byl právě Pardew, kdo v srpnu dostal dvouzápasový zákaz vstupu na lavičku za agresivní chování k rozhodčímu.

Když je ofsajd mrtvý

Ferguson si před začátkem druhého poločasu důrazně "popovídal" s hlavním rozhodčím Mikem Deanem, jeho asistentem Jakem Collinem i čtvrtým rozhodčím Neilem Swarbrickem. Důvodem byl koučův nesouhlas s uznáním druhé branky Newcastlu.

Dean totiž při brance Jonny Evanse ve 28. minutě uznal mrtvý ofsajd Papiss Cissého s tím, že útočník ze Senegalu aktivně nezasáhl do hry.