Češi měli velké problémy, píšou Portugalci. Jejich tým nakonec zbořil "bílou hradbu"

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 6. 2024 6:30
Český trenér Ivan Hašek postavil před pokutovým územím svých svěřenců bílou hradbu. Po zápase, ve kterém čeští fotbalisté ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy v Německu ve skupině F prohráli 1:2 s Portugalskem, to napsal portugalský deník Diário de Notícias.
Ač obklíčen bílými českými dresy, střílí Francisco Conceicao v nastavení vítězný gól Portugalska
Ač obklíčen bílými českými dresy, střílí Francisco Conceicao v nastavení vítězný gól Portugalska | Foto: Reuters

Portugalci podle některých tamních médií neodehráli skvělý zápas. Podle deníku Jornal de Notícias působili v mnoha momentech unaveně a nesouvisle.

"Portugalsko nepředvedlo proti České republice nijak atraktivní výkon, ale nakonec vyhrálo zápas, v němž se střetla ´síla techniky proti technice síly´," připomněl Diário de Notícias.

Česko podle deníku dokonce vstoupilo do prvních minut zápasu lépe, ovšem Portugalsko rychle převzalo kontrolu.

Portugalsko rozehrálo podle Diário de Notícias složité a komplexní představení, při kterém si hráči neustále měnili pozice a míč si předávali z nohy na nohu.

"Na české straně se rychle ukázalo, že věci jsou jednodušší: Hašek postavil před svým pokutovým územím bílou hradbu," uvedl deník.

Portugalský trenér Roberto Martínez vyzdvihl přístup a nasazení portugalského týmu.

"Česká republika měla velké problémy s kontrolou hry. Nechtěli, ale naše hra je tlačila k tomu, aby bránili dole. Dnes to není o technické a taktické stránce. Dnes je to o houževnatosti, kterou jsme ukázali," uvedl Martínez podle sportovního deníku Record.

 

Právě se děje

Další zprávy