SP v biatlonu • Ruhpolding • 14:20

Individuální závod mužů

Konečné pořadí

1. Martin Fourcade (FRA)
2. Ondřej Moravec (CZE)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
...
5. Michal Krčmář (CZE)
8. MIchal Šlesingr (CZE)
67. Ondřej Hošek (CZE)
72. Adam Václavík (CZE)

Sledujte online přenos z individuálního závodu mužů na 20 km v německém Ruhpoldingu. Závod začne 10. ledna 2018 ve 14:20.

Světový pohár v biatlonu se přesunul již do své páté destinace a tou je německý Ruhpolding. Na úvod dalšího závodního programu je připraven vytrvalostní závod mužů na 20 km. Bude se jednat o teprve druhý individuál letošní sezóny, neboť tento typ závodu se jel zatím pouze v Östersundu.

Největšími favority závodu bude dvojice Martin Fourcade - Johannes Thingnes Bø. Francouz po dlouhé době nemá tak neotřesitelnou pozici na čele světového poháru, když za ním mladý Nor zaostává o necelých 40 bodů. Navíc v Östersundu se ve vytrvalostním závodu radoval právě Bø, který druhému Fillonu Mailletovi nadělil přes dvě minuty. Fourcade byl po dvou chybách jen třetí.

SP v Östersundu (Martin Fourcade)
SP v Östersundu (Martin Fourcade) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

DŮLEŽITÁ STARTOVNÍ ČÍSLA

 

8. Simon Schempp (GER)

16. Emil Hegle Svendsen (NOR)

18. Ondřej Moravec

22. Jakov Fak (SLO)

23. Martin Fourcade (FRA)

26. Michal Krčmář

29. Johannes Thingnes Bø (NOR)

34. Anton Šipulin (RUS)

46. Michal Šlesingr

81. Ole Einar Bjørndalen (NOR)

82. Adam Václavík

94. Ondřej Hošek

ZÁVOD BYL ODSTARTOVÁN.

Jako první se na trať vydal Arnd Peiffer. Biatlonisté elitní světové desítky je následován Christianem Gowem a Simonem Desthieuxem.

Se třiceti vteřinami odstupu startují další a další borci. Na trati již máme také dalšího domácího oblíbence Simona Schemppa.

A nyní už je na trati také Ondřej Moravec. Mezitím se ale první závodníci blíží na úvodní střeleckou položku. Jako první ulehne Arnd Peiffer.

Německý biatlonista zalehl na druhém stavu a v pohodě odstřelil pět z pěti. Výborný začátek pro Arnda Peiffera.

Začátek si trochu kazí Desthieux, který hned na první střelbě zaznamenává jednu chybu. Okamžitě to znamená necelých 58 vteřin ztráty na vedoucího Peiffera.

Startují největší favorité! Po Jakovu Fakovi se na trať vydává Martin Fourcade, za chvíli odstartuje také Johannes Thingnes Bø.

Nepříjemnost pro Simona Schemppa. Domácí závodník se na první střelbě nevyhnul jedné chybě.

Velmi dobře je na tom po úvodní střelbě Emil Hegle Svendsen. Zkušený Nor zvládl bezchybnou položku a s minimální ztrátou se řadí na čtvrtou pozici. Teď ale Ondřej Moravec.

Výborně. Moravec dává nulu a jde na první pozici! Před Peifferem je český závodník o necelou vteřinu.

Po druhé střelbě si Arnd Peiffer s jednou chybou trochu zkomplikoval závod. Přesto má na Desthieuxe náskok, neboť Francouz přidal další nepřesnost.

Před Moravce se po první položce dostal Erik Lesser a to o více než dvacet vteřin. Jenže toho záhy překonal Martin Fourcade!

Zanedlouho se na trať vydá další český biatlonista, Michal Šlesingr. Start už tak z českých barev čeká jen na Václavíka s Hoškem.

Zatímco si Simon Schempp připsal čistou druhou položku, po krátkém prodlení se s nulou do dalšího průběhu vydává také Michal Krčmář. Český biatlonista jde na 12. místo.

Opravdu skvělý souboj nabízí Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bø. Po první střelbě je mezi nimi jen 1,8 vteřin.

Velmi dobře si zatím vede Simon Eder. Zkušený Rakušan má již dvě nuly a posouvá se tak na první místo. Stejný zápis má zatím jen Fabien Claude, ale ten je běžecky pomalejší.

Nejistý vstup do závodu má Anton Šipulin, který dal jednu chybu. Naopak Svendsen se dostal na druhou střelbu a zapsal dvě chyby,

Fantasticky pokračuje Ondřej Moravec! Český závodník zvládl rychlou druhou střelbu a s nulou jde o 19 sekund před Edera!

Jenže Moravcovo vedení nemělo dlouhý život. Před Čecha se dostává nadále bezchybný Martin Fourcade, který hází rukavici Johannesi Thingnesi Bø.

Johannes Thingnes Bø odpovídá na druhou nulu Martina Fourcadea a také dává čistou položku! To je parádní souboj. Mezitím má nulu Krčmář i Šlesingr.

Šipulin si na druhé střelbě trochu napravuje reputaci a dává nulu.

Ondřej Moravec má za sebou třetí střelbu a znovu je bezchybný! Naprosto skvělý výkon českého biatlonisty. Jen si to nepokazit poslední střelbou.

Moravec je po třetí střelbě o více než minutu před druhým Peifferem. Blíží se však střelba Fourcadea a také J. T. Bø.

Martin Fourcade pokračuje v profesorském výkonu a jednoznačně jde před Moravce. Opět je tlaku vystaven J. T. Bø.

Pozor na Michala Krčmáře. Také tento český biatlonista dává třetí nulu a řadí se mezi elitu. Na druhé střelbě naopak bohužel chyboval Šlesingr.

Johannes Thingnes Bø znovu dokonale odpovídá na výkon Fourcadea a dává třetí nulu. Před posledním okruhem je mezi těmito borci rozestup 38 vteřin, přičemž Nor je na druhé pozici.

Hodně špatný závod dnes absolvuje Anton Šipulin. Po dvou chybách na třetí položce má celkem tři minely a je až ve třetí desítce.

Ondřej Moravec má čtyři nuly a útočí na stupně vítězů. To je fantazie!

Pro vítězství si mohl jet Martin Fourcade, ale ten poslední střelou chyboval. Na Moravce to stačit bude, ale šanci dostává Bø!

Johannes Thingnes Bø pohrdl šancí na vítězství, neboť zaznamenal také jednu nepřesnost. Naopak Krčmář je počtvrté čistý a dva Češi možná budou v elitní pětce.

Ondřej Moravec je po čtvrté střelbě o 19 sekund rychlejší než třetí Bø. Krčmář je čtvrtý.

Ondřej Moravec je v cíli a jeho náskok na aktuálně druhého Edera činí 1 minutu a 22 vteřin. Na vítězství to ale nebude, neboť do čela jde o minutu Fourcade.

Šest set metrů před cílem má Ondřej Moravec na třetího J. T. Bø náskok osmi vteřin. To bude velmi těsný finiš.

Michal Krčmář je kousek před finišem čtvrtý. Opravdu parádní vystoupení českých biatlonistů.

Ondřej Moravec nakonec udržel druhé místo! Bø je o pět vteřin za českým borcem.

Ani na postavení Michala Krčmáře se nic nemění. Čtvrté místo.

Po čtvrté střelbě je na tom paráděn také Michal Šlesingr. S jednou chybou je zkušený český závodník na sedmém místě.

Michal Šlesingr si v posledním kole drží velmi pěkné sedmé místo. Vypadá to na tři česká jména v elitní desítce.

Adam Václavík se na třetí položce prezentuje nulou! Mladý český reprezentant se řadí na 36. místo, neboť má už dvě chyby.

Dvě chyby naopak zaznamenává Ole Einar Bjørndalen, který se tedy dostává jen dvě pozice před Václavíka.

Pozor ještě musíme dát na Reese z Německa. Po dvou střelbách je tento závodník se startovním číslem 108 na parádním pátém místě.

AKTUÁLNÍ POŘADÍ V CÍLI

 

1. Martin Fourcade (FRA) (1) 44:27.9

2. Ondřej Moravec (CZE) (0) +1:01.0

3. Johannes Thingnes Bø (NOR) (1) +1:06.3

4. Michal Krčmář (CZE) (0) +1:36.6

5. Dominik Landertinger (AUT) (1) +2:21.9

6. Simon Eder (AUT) (1) +2:23.8

7. Michal Šlesingr (CZE) (1) +2:26.5

8. Lukas Hofer (ITA) (2) +3:00.3

9. Krasimir Anev (BUL) (1) +3:02.3

10. Arnd Peiffer (GER) (2) +3:05.0

10. Antonin Guigonnat (FRA) (2) +3:05.0

Pozor na Reese! Německý závodník má třetí nulu a jde na čtvrtou pozici. Za Moravcem je nyní o dvanáct vteřin.

Bjørndalen si dnešní závod pokazil v druhé polovině. Na třetí střelbě dal dvě chyby, na čtvrté jednu a momentálně je až pětatřicátý.

Bohužel si vše pokazil Adam Václavík. Český biatlonista jde po dalších dvou chybách na 62. místo.

Roman Rees se nadále drží v elitní pětici a pomalu se přibližuje k poslední střelbě. Nicméně na tu si ještě chvíli počká.

Ondřej Hošek má za sebou poslední střeleckou položku a k dosavadním dvěma chybám přidal druhou nulu. Výsledkem je aktuálně 61. pozice a ztráta necelých pěti minut.

Roman Rees zvládl i poslední střeleckou položku bez jediné chyby! Němec se řadí na třetí pozici, neboť má totožný čas jako J. T. Bø. Na Moravce ztrácí 19 vteřin.

Do cíle mezitím dojel Ole Einar Bjørndalen, který se řadí na konec čtvrté desítky. Chvíli po něm jde Václavík na 61. pozici.

Roman Rees už je jediným, kdo by mohl zamíchat kartami na stupních vítězů. Jenže v posledním běžeckém kole na Johannese Thingnese Bø zatím nestačí. Od střelby na Nora ztratil pět vteřin.

Rees do posledního kola dává všechen zbytek svých sil, avšak na třetího Bø nestačí. Od stupňů vítězů Němce dělí 9 vteřin a do za šest set metrů nestáhne. Zřejmě tak Rees zůstane před Krčmářem.

V cíli máme posledního českého závodníka. Ondřej Hošek si po dvou chybách na úvodních položkách zapisuje umístění v sedmé desítce.

Roman Rees je v cíli na čtvrté pozici! Odsouvá tedy Krčmáře na pátou a Šlesingra na osmou pozici.

Do cíle dojíždějí poslední závodnici a my se tedy můžeme vrhnout na sumář. Dnešní závod je jednoznačně nejlepším českým závodem v letošní sezóně. První pozici sice vybojoval Martin Fourcade, avšak na parádní druhé pozici končí Ondřej Moravec, který dokázal porazit třetího J. T. Bø.

 

Kromě třetího Moravce se do elitní desítky vlezl ještě pátý Michal Krčmář a osmý Michal Šlesingr. V poli poražených posléze skončilo mladé duo Ondřej Hošek - Adam Václavík. Především druhý zmíněné si závod pokazil v závěru, kdy dal dvě chyby, bez kterých by byl na hranici třicítky.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

1. Martin Fourcade (FRA) (1) 44:27.9

2. Ondřej Moravec (CZE) (0) +1:01.0

3. Johannes Thingnes Bø (NOR) (1) +1:06.3

4. Roman Rees (GER) (0) +1:19.1

5. Michal Krčmář (CZE) (0) +1:36.6

6. Dominik Landertinger (AUT) (1) +2:21.9

7. Simon Eder (AUT) (1) +2:23.8

8. Michal Šlesingr (CZE) (1) +2:26.5

9. Lukas Hofer (ITA) (2) +3:00.3

10. Krasimir Anev (BUL) (1) +3:02.3

67. Ondřej Hošek (CZE) (2) +5:32.1

71. Adam Václavík (CZE) (4) +6:03.0

 

Dnešní závod je tedy u konce a já se s vámi loučím. U dalších on-line reportáží na shledanou.

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy