Vítkovou trápí kritická první rána, Puskarčíková má problém určit správné tempo

Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 1. 2018 10:01
Nebyly nadšené, ale ani vyloženě nespokojené. Veronika Vítková a Eva Puskarčíková zažívaly ve čtvrtek v Ruhpoldingu rozpolcené pocity.
Veronika Vítková na trati vytrvalostního závodu v Ruhpoldingu.
Veronika Vítková na trati vytrvalostního závodu v Ruhpoldingu. | Foto: Milan Kammermayer

Ruhpolding (od zvláštního zpravodaje) - Vědí, že mohou být ještě lepší. Tuší, že nechybí moc a budou pravidelně bojovat o stupně vítězů.

Nejlepší současné české biatlonistky Veronika Vítková a Eva Puskarčíková si po vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu lámaly hlavy. Každá s něčím jiným. 

Vítkovou, jež zajela svůj standardní slušný závod a vešla se do elitní patnáctky, už nějaký čas trápí střelecké položky v leže. Už poněkolikáté se osmé ženě celkového pořadí Světového poháru stalo, že jí uletěla hned první rána.

"Ta první rána v leže už je pro mě opravdu kritická," kroutila hlavou. "Těžko říct co s tím, těžko říct, proč tam ta nula jednou nespadne," litovala Vítková.

Neví si rady. Obzvlášť, když se v tréninku na tomto problému v podstatě nedá zapracovat. "Den před závodem jsme šly na tréninku dvanáct položek a neminula jsem ani jednou. Takže vážně nevím, proč tomu tak je," poznamenala devětadvacetiletá biatlonistka.

Jinak ale se svým výkonem, zejména běžeckým, mohla být spokojená. I se dvěma trestnými minutami skončila na dvanáctém místě.

"Je to můj stabilní výsledek. Ona i ta střelba je celkem stabilní, jen to chce o tu jednu chybu méně," usmívala se česká naděje pro olympijský Pchjongčchang.

Puskarčíková se umístila těsně za první dvacítkou. Na střelnici minula z dvaceti ran dvakrát, stejně jako její zkušenější kolegyně. U ní ale byly problémové pro změnu stojky.

"Zamrzí to. Mohlo to být horší, ale mohly to být i nuly," hodnotila střízlivě svůj výkon těsně po dojezdu.

"Ta jedna chyba ale byla hodně zbytečná," dodala sebekriticky. Vítr byl stabilní, na něj se střelecké omyly tentokrát svést nedaly. "Vítr problémy nedělal. Byla to bohužel moje chyba na spoušti," přiznala Puskarčíková.

Jela o účast v nedělním závodu s hromadným startem, nakonec jí ale bodový zisk vynesl na celkové 26. místo, zůstala tedy jednu příčku za přímým postupem. Je první náhradnicí a musí tak čekat, zda se do neděle některá ze soupeřek neodhlásí.

Po závodě Puskarčíková přiznala, že nejdelší trať nepatří mezi její oblíbené. "Neumím vytrvalostní závod jezdit, neumím dobře odhadnout tempo. Proto je pro mě lepší ukazatel sprint. Už se těším na sobotní štafetu," řekla sedmadvacetiletá závodnice.

I ona, stejně jako drtivá většina reprezentačního týmu, cítí v novém roce lepší formu. "Celkově se cítím líp než na začátku sezony," potvrdila Puskarčíková.

 

Právě se děje

před 52 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy