reklama
 
 

Vítkovou trápí kritická první rána, Puskarčíková má problém určit správné tempo

12. 1. 2018 10:01
Nebyly nadšené, ale ani vyloženě nespokojené. Veronika Vítková a Eva Puskarčíková zažívaly ve čtvrtek v Ruhpoldingu rozpolcené pocity.

Ruhpolding (od zvláštního zpravodaje) - Vědí, že mohou být ještě lepší. Tuší, že nechybí moc a budou pravidelně bojovat o stupně vítězů.

Nejlepší současné české biatlonistky Veronika Vítková a Eva Puskarčíková si po vytrvalostním závodě v Ruhpoldingu lámaly hlavy. Každá s něčím jiným. 

Vítkovou, jež zajela svůj standardní slušný závod a vešla se do elitní patnáctky, už nějaký čas trápí střelecké položky v leže. Už poněkolikáté se osmé ženě celkového pořadí Světového poháru stalo, že jí uletěla hned první rána.

"Ta první rána v leže už je pro mě opravdu kritická," kroutila hlavou. "Těžko říct co s tím, těžko říct, proč tam ta nula jednou nespadne," litovala Vítková.

Neví si rady. Obzvlášť, když se v tréninku na tomto problému v podstatě nedá zapracovat. "Den před závodem jsme šly na tréninku dvanáct položek a neminula jsem ani jednou. Takže vážně nevím, proč tomu tak je," poznamenala devětadvacetiletá biatlonistka.

Jinak ale se svým výkonem, zejména běžeckým, mohla být spokojená. I se dvěma trestnými minutami skončila na dvanáctém místě.

"Je to můj stabilní výsledek. Ona i ta střelba je celkem stabilní, jen to chce o tu jednu chybu méně," usmívala se česká naděje pro olympijský Pchjongčchang.

Italka Dorothea Wierer se na střelnici nemýlila a ovládla vytrvalostní závod v Ruhpoldingu, nejlepší Češka Veronika Vítková připisuje 12. místo. O olympiádu se solidním výkonem přihlásila Veronika Zvařičová. https://sport.aktualne.cz/biatlon/ceske-biatlonistky-na-elitni-desitku-nedosahly-nejlepe-skonc/r~c8848a18f6e411e78337ac1f6b220ee8/

Zveřejnil(a) Sport Aktuálně.cz dne 11. Leden 2018

Puskarčíková se umístila těsně za první dvacítkou. Na střelnici minula z dvaceti ran dvakrát, stejně jako její zkušenější kolegyně. U ní ale byly problémové pro změnu stojky.

"Zamrzí to. Mohlo to být horší, ale mohly to být i nuly," hodnotila střízlivě svůj výkon těsně po dojezdu.

"Ta jedna chyba ale byla hodně zbytečná," dodala sebekriticky. Vítr byl stabilní, na něj se střelecké omyly tentokrát svést nedaly. "Vítr problémy nedělal. Byla to bohužel moje chyba na spoušti," přiznala Puskarčíková.

Jela o účast v nedělním závodu s hromadným startem, nakonec jí ale bodový zisk vynesl na celkové 26. místo, zůstala tedy jednu příčku za přímým postupem. Je první náhradnicí a musí tak čekat, zda se do neděle některá ze soupeřek neodhlásí.

Po závodě Puskarčíková přiznala, že nejdelší trať nepatří mezi její oblíbené. "Neumím vytrvalostní závod jezdit, neumím dobře odhadnout tempo. Proto je pro mě lepší ukazatel sprint. Už se těším na sobotní štafetu," řekla sedmadvacetiletá závodnice.

I ona, stejně jako drtivá většina reprezentačního týmu, cítí v novém roce lepší formu. "Celkově se cítím líp než na začátku sezony," potvrdila Puskarčíková.

autor: Aleš Vávra | 12. 1. 2018 10:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama