Vítková vydělala přes milion, Davidová jen 50 tisíc. Fourcade v sezoně těžil miliony

Sport Sport
18. 4. 2018 6:21
Podívejte se v grafice, kolik si špičkoví biatlonisté vydělali v uplynulé sezoně Světového poháru.
Foto: Shutterstock

Odměny ve Světovém poháru

Kolik vlastně biatlonisté vydělají za jednotlivá umístění v závodech Světového poháru?

V minulé sezoně byly odměny nastavené takto: v individuálních kláních se finančně vyplatí umístění do patnáctého místa, přičemž za vítězství získává biatlonista v přepočtu přes 300 tisíc korun. Dalších 19 tisíc korun dostane muž nebo žena, která daný závod absolvuje ve žlutém trikotu. V celkovém pořadí SP se odměňuje umístění do desáté pozice. Vítěz seriálu si přijde v přepočtu na 700 tisíc korun.

A peníze dostávají i členové štafet. Pokud se ta jejich umístí do šestého místa, putuje na jejich konto přibližně 127 tisíc. 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy