Ploty v Novém Městě nezabírají. Biatlonistka se málem srazila s nečekaným "divákem"

Sport Sport
6. 3. 2020 11:37
Obavy z návalu fanoušků, kteří mají na Světový pohár v Novém Městě na Moravě zakázaný přístup kvůli koronaviru, se při čtvrtečním startu nevyplnily. Jeden nečekaný divák se ale na trať během sprintu biatlonistek přece jen podíval.
Eva Kristejn Puskarčíková během čtvrtečního závodu.
Eva Kristejn Puskarčíková během čtvrtečního závodu. | Foto: Reuters

Ze všudypřítomného oplocení si nic nedělala srna, která při závodě málem zkřížila cestu jedné z biatlonistek. Ke srážce nechybělo mnoho, nakonec ale vše dopadlo dobře.

A tak mohl zkušený reprezentant Michal Šlesingr - jinak velmi rozladěný z rozhodnutí Bezpečnostní rady státu nepustit do Vysočina arény fanoušky - na sociálních sítích vtipkovat:

"Ceníme si obrovské podpory fanoušků, které se nám dostává, toho, že respektují daná pravidla a nekomplikují pořadatelům situaci. Nicméně vždycky se nějaký ten uličník, který na to nedbá, najde!"

 

Právě se děje

před 8 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy