reklama
 
 

Zase jedna rána navíc! Moravec ve stíhačce proháněl hvězdy, ale nakonec dojel pátý

12. 2. 2017 15:31
Stíhačku mužů na mistrovství světa v biatlonu ovládl Francouz Martin Fourcade před norským duem Johannes Bö - Ole Einar Björndalen. Nejlepší český závodník Ondřej Moravec dojel do cíle se dvěma chybami na střelnici pátý, stejně jako ve sprintu. Michal Šlesingr zajel hlavně vinou tří chyb na poslední položce až třicátý nejlepší čas, Adam Václavík dojel 54.

Hochfilzen - Biatlonista Ondřej Moravec skončil i ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Hochfilzenu pátý. Po dvou chybách na střelnici zopakoval své umístění ze sobotního sprintu. Titul obhájil Francouz Martin Fourcade a slaví jedenácté zlato z MS, druhý skončil Johannes Thingnes Bö a třetí další Nor, třiačtyřicetiletý Ole Einar Björndalen.

Moravec se po celý závod pohyboval kolem pátého šestého místa a po obou bezchybných střelbách vleže ztrácel jen pár sekund na medaili. Při "stojce" však pokaždé jednou minul, ztratil kontakt s oběma Nory a od stupňů vítězů ho v cíli dělilo 8,4 sekundy, zhruba stejně jako ve sprintu.

"Vyjížděl jsem z poslední položky sedmý a dojel pátý, s tím musím být spokojený. Na kdyby se nehraje. Na víc prostě nebylo, takže páté místo prostě beru," řekl Moravec, který si pátým místem stejně jako v sobotním sprintu zajel nejlepší výsledek v této disciplíně na mistrovství světa.

Suverén posledních let Fourcade se odpoutal na špici hned po první střelbě a mohl si dovolit i poslední ranou minout terč. Třetí Björndalen do své rekordní sbírky přidal už 45. medaili z MS a ziskem medaile napodobil v Hochfilzenu svoji manželku, Bělorusku Darju Domračevovou, která skončila dopoledne ve stíhačce stříbrná.

Michal Šlesingr si závod pokazil na poslední střelbě třemi chybami a skončil třicátý, Adam Václavík s devíti trestnými koly obsadil 54. místo.

Připravujeme podrobnosti.

autoři: Sport, ČTK | 12. 2. 2017 15:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama