Moravec a Šlesingr vynechají závody ve Francii, nahradí je mladý superstřelec Hornig

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 12. 2019 12:12
Nejzkušenější biatlonisté Ondřej Moravec a Michal Šlesingr vynechají nadcházející díl Světového poháru, který se uskuteční v závěru tohoto týdne ve Francii. Místo závodů v Le Grand-Bornand budou trénovat v rakouském Obertilliachu. Naopak k týmu se připojí junior Vítězslav Hornig, kterého čeká premiérový start v elitním seriálu.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V Obertilliachu se od středy do soboty uskuteční závody IBU Cupu, ale ty Moravec se Šlesingrem v plánu nemají. Měli by jen trénovat.

"Ondra neměl kvůli zdravotním problémům ideální přípravu, potřebuje v tréninku ještě přitlačit. Potrénovat musí i Boušek (Šlesingr), i když ve štafetě v Hochfilzenu nevypadal vůbec špatně. Věřím, že se jim to vyplatí a vyladí formu na světový šampionát," uvedl na svazovém webu trenér mužů Zdeněk Vítek.

Ve Francii se do Poháru národů bude započítávat pouze čtvrteční sprint Pak se pojede stíhačka a závod s hromadným startem, kam by se Moravec se Šlesingrem zřejmě nekvalifikovali.

Mužská část českého týmu bude startovat ve Francii ve čtyřech. K Michalu Krčmářovi, Jakubu Štvrteckému a Adamu Václavíkovi se připojí dvacetiletý Hornig. 

"Dlouho jsme uvažovali, že dáme šanci někomu z béčka. Milanu Žemličkovi se povedl úvod sezony, teď se mu v nadmořské výšce tolik nedařilo a Le Grand-Bornand taky není nízko. Víťa je stabilnější, střelbu má zmáknutou jako málokdo," vysvětlil Vítek. 

Navíc předvádí stabilní výkony. V pěti ze šesti závodů IBU Cupu dojel do 23. místa, jeho maximem byla osmá příčka ze čtvrtečního supersprintu v italském Ridnaun.

Přesto od něho trenéři nečekají žádné zázraky. "Budu rád za co nejlepší výsledek, ale není na něj žádný tlak. Má dost času, teď jde o to, aby si vyzkoušel Světový pohár a nasbíral zkušenosti," dodal Vítek.

 

Právě se děje

Další zprávy