Koukalovou ohromilo závodiště v Novém Městě. Parádní! Připadám si jako gladiátor, smála se

ČTK ČTK
13. 12. 2016 18:47
Ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě přibyla ke stávajícím místům ještě jedna velká tribuna, což při prvním seznamovacím tréninku ohromilo Gabrielu Koukalovou. "Nevím, jestli jsem někdy viděla něco většího, připadám si tady jako gladiátor v aréně," žasla.
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: Facebooková stránka Gabriely Koukalové

Nové Město na Moravě – Jako gladiátor si připadala biatlonistka Gabriela Koukalová při dnešním prvním seznamovacím tréninku ve Vysočina Aréně před domácími závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Nejvíce loňskou vítězku seriálu ohromily vysoké tribuny, které slibují při vyprodané kapacitě bouřlivou diváckou kulisu.

"S přirovnáním ke gladiátorovi mám možná trochu bujnou představivost. Po vybudování ještě další tribuny na stadionu mi přijde až neskutečné, že tady bude tolik lidí. Asi jsem nikdy neviděla nic většího. V tomto prostředí si připadám taková malinká," uvedla po tréninku Koukalová, která se těší na atmosféru po divácky skromných závodech ve švédském Östersundu a slovinské Pokljuce.

"Tam moc lidí v hledišti nebylo. Doufám, že uděláme velkou konkurenci Oberhofu a Ruhpoldingu," řekla Koukalová, která si pochvalovala i široké novoměstské tratě. Marně hledala v paměti, kdy naposledy na podobných "dálnicích" závodila.

"Vypadá to, že všechno jen vychvaluji. To nechci," usmála se momentálně pátá závodnice průběžného pořadí Světového poháru. Mezi drobné nedostatky zařadila kostrbatou trať, která si po projetí rolbou zatím nesedla. "To není žádná výtka. Je to otázka jednoho dne. Musí se počítat s tím, že při rozvážení takového množství sněhu stroje všechno nepojmou naráz," řekla Koukalová. Sezonu si zatím vychutnává a závodění ji nesmírně baví. "Možná je to tím, že na mě není takový pocit zodpovědnosti jako v minulých letech," míní vítězka stíhacího závodu v Östersundu.

Na měkkou trať si po večerním tréninku mužů stěžoval i Michal Šlesingr. "Sníh ve stoupání na příjezdu před stadionem je hodně hluboký. To samé bylo v Östersundu, sníh se nespojil. Horní vrstvu pořadatelé strhli a bylo to dobré. Věřím, že to tady bude podobné," řekl Šlesingr, který se těší na podporu diváků.

"Bude to nářez. Vybavuji si, jaké to tady bylo při minulém Světovém poháru. Atmosféra dýchne na každého. Nejen na Čechy. Když lidi začnou řvát, tak to nažene husí kůži leckomu jinému," uvedl majitel kompletní sady medailí z mistrovství světa.

Po víkendovém oteplení dnes počasí pořadatelům přálo. Teploty se přes celý den pohybovaly pod bodem mrazu a podobná předpověď je i na další dny, což umožní i využití okolních travnatých ploch k parkování. Jediným problémem je zpoždění stavby obřího VIP stanu pro 1600 osob, kterému chybí oplášťování. Časový skluz brzdí plánované navážení nábytku, kulinářského vybavení i potravin.

 

Právě se děje

Další zprávy