Basketbalistky zahájily předkvalifikaci MS jasnou výhrou nad Mali 84:63

20. 8. 2024 4:48
České basketbalistky vstoupily úspěšně do předkvalifikace mistrovství světa v roce 2026. Na turnaji v Mexiku porazily Mali 84:63. Nejlepší střelkyní byla Julia Reisingerová s 21 body. Další pivotka Emma Čechová dala 15 bodů. Simona Sklenářová proměnila tři ze čtyř trojek a přispěla k výhře 11 body.
OH 2016, basketbal
OH 2016, basketbal | Foto: Reuters

Příštím soupeřem českého týmu bude ve středu od 1:30 SELČ Jižní Korea, která v úvodním utkání prohrála s Venezuelou 78:84.

Dva celky ze skupiny A postoupí do semifinále, ve kterém narazí na soupeře z druhé skupiny ve složení Mexiko, Černá Hora, Nový Zéland a Mosambik. Do hlavní fáze kvalifikace se dostane jen vítěz turnaje.

V úvodu zápasu ve vysoké nadmořské výšce se české hráčky chvíli hledaly, ale po první čtvrtině vedly 25:13. Ve druhé desetiminutovce získaly svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové až dvacetibodový náskok, v dalším průběhu se jim však cesta k vítězství zkomplikovala.

V komorní atmosféře v takřka liduprázdné hale nabízely častými ztrátami a také fauly, kterých nasbíraly v celém utkání 29, soupeřkám možnost stahovat ztrátu z trestných hodů.

Basketbalistky jich proměnily 19 z 34. V závěru třetí čtvrtiny zůstala po souboji pod košem na zemi Reisingerová a držela se za zápěstí, v posledním dějství se ale do hry vrátila.

V úvodu závěrečné desetiminutovky snížily hráčky Mali na 57:65, koncovku však zvládl český tým lépe a znovu odskočil. Zápas dovedl nakonec k jasné výhře navzdory 25 ztrátám.

České basketbalistky výrazně předčily soupeře pod košem, kde vyhrály na doskoky 50:35. Po devíti doskocích měly Čechová a Natálie Stoupalová.

Předkvalifikace MS basketbalistek v Mexiku:

Skupina A:

Česko - Mali 84:63 (25:13, 48:35, 65:55)

Nejvíce bodů: Reisingerová 21, Čechová 15, Sklenářová 11, Stoupalová 8 - Dembéléová 18, N'Diayeová 15, Thienouová 9. Fauly: 29:20. Trestné hody: 25/18 - 34/19. Trojky: 8:4. Doskoky: 50:35.

Venezuela - Jižní Korea 84:78.

1. Česko 1 1 0 84:63 100
2. Venezuela 1 1 0 84:78 100
3. Jižní Korea 1 0 1 78:84 0,00
4. Mali 1 0 1 63:84 0,00